3. Севиля победи Виляреал в бурен двубой и най-бързия гол в историята на Лига Европа (ВИДЕО)

Защитаващият титлата си в турнира отбор се наложи с 3:1 на „Ел Мадригал”

Защитаващият титлата си в турнира Лига Европа Севиля излезе победител в испанския сблъсък срещу Виляреал в първия осминафинален двубой. Отборът на старши треньора Унай Емери  се наложи с 3:1 като гост, а нападателят Витоло влезе в историята на втората по престижност клубна надпреварата, вкарвайки най-бързия гол – след едва 13 секунди след първия съдийски сигнал.

Отборът на Виляреал владееше повече топката от своя съперник, действията се развиваха предимно в половината на Севиля, но трудно стигаха до опасни голови положения. Освен това „жълтата подводница” допусна сериозни грешки в защита при атаките на гостите и логично загуби. Севиля демонстрира убийства ефективност – от четири удара към вратата, три – право в целта.

Двубоят започна определено по шампионски за гостите. В 13-ата секунда падна първия гол. Със пас през целия терен топката стигна  до границата на наказателното поле, там Витоло бе изведен от Кевин Гамейро, който майсторски преодоля вратаря.

Само в началните си минути двамата отбора дадоха сериозна заявка за истинско зрелище. Във втората минута Вието здраво разтресе горната греда след кинжална атака. В 23-ата минута отново Вието стана център на вниманието. Той бе изведен много добре в наказателното поле и отправи шут от малък ъгъл, който бе доста опасен, но вратаря изби в корнер.

В 26-ата минута Севиля поведе с 2:0. Мбия вкара с глава от близко разстояние, но останаха сериозни съмнения, че голмайсторът е бил в положение на засада в момента на центрирането към него от Тремолинас. В 40-ата минута Севиля бе близо до трети гол. Гостите направиха поредната си много добра контратака, завършила с удар в горната греда.

Това също не даде повод на домакините да се отчаят и продължиха да атакуват настървено. Вието в 45-ата минута бе много близо до това да намали преднината на своя отбор. Футболистът с номер 7 финтира много добре Пареха и дори го принуди да падне на тревата, след което отправи силен удар, но топката профуча покрай лявата греда.

През второто полувреме динамиката и атакуващият футбол се запази. В 47-ата минута Вието, който бе в основната на всички опасни положения за своя отбор, отправи коварен удар с глава, но вратаря с една ръка успя да избие в корнер. 60 секунди отново той бе най-опасен в наказателното поле и вкара за 1:2. Матео Мусачио чукна топката към него след сериозно разбъркване в наказателното поле и нападателят не сгреши.

В 50-ата минута обаче преднината от два гола бе възстановена. Гамейро бе оставен непокрит на точката за дузпа, Ибора свали топката към не го с глава, и с мощен удар не остави шансове на Серхио. При гол Виляреал отново показа слабост в защита – топката бе центрирана в наказателното поле от средата на терена, но никой от „жълтата подводница” не успя да се пласира добре.

В 61-ата минута Кембъл, който се появи като резерва, отправи тежък удар към Серхио, който демонстрира добър рефлекс и отрази изстреля.

До края на срещата Виляреал продължи да атакува и да търси втори гол, но гостите се браниха добре, като вратарят също се намеси решително, когато трябваше. Отборът на Севиля продължи да разчита на контраатака, но до повече голове не се стигна. В добавеното време на срещата гостите имаха основателни претенции за дузпа, но съдията даде жълт картон на Видал за симулация, който всъщност беше препънат. Така, Севиля се поздрави с добър успех преди реванша след седмица.