3. Севиля продължава по график за четвърти трофей в Лига Европа

Севиля продължава по график за четвърти трофей в Лига Европа

Селекцията на Унай Емери потопи "жълтата подводница" след 2:1 в реванша

Севиля се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като спечели с 2:1 реванша срещу Виляреал и с общ резултат 5:2 продължава напред в турнира. Домакините откриха резултата на "Рамон Санчес Писхуан" в 69-ата чрез Ибора, но равенството бе възстановено бързо след красив гол от пряк свободен на Джовани дос Сантос четири минути по-късно. Крайният резултат в двубоя бе оформен от Денис Суарес в 83-ата.

Двата тима започнаха на бързи обороти реванша и имаха своите шансове през първата част, но до попадение така и не се стигна. Страховит шут на Висенте Ибора бе спасен в 5-ата минута от вратаря на Виляреал, а пет по-късно гостите отвърнаха чрез Марио Гаспар, който пробва рефлексите на Серхио Рико.

Перспективна атака отляво на гостите в 27-ата завърши с разочароващо подаване на Пина, който ако бе по-прецизен, можеше да доведе до откриване на резултата. Гамейро пробва да разпечата вратата на Асенхо в 34-ата, но опитът му за задна ножица се оказа неуспешен.

Динамиката се запази и през втората част, в която домакините изглеждаха по-опасни в атаките си. При центриране в полето на Виляреал М`Биа бе дръпнат за фланелката, но реферът прецени, че няма нарушение.

В 68-ата Бака получи отдясно, опита да намери съотборник във вратарското поле, но бе крайно неточен, спирайки добра атака на домакините.

Секунди по-късно отново Бака получи на десния фланг, напредна и пусна към влизащия на скорост Ибора и испанецът на празна врата прати топката в мрежата на Асенхо.

Джовани дос Сантос върна надеждата на Виляреал в 73-ата. Резервата изпълни блестящо пряк свободен удар от границата на наказателното поле, пращайки кълбото в близкия на вратаря ъгъл за 1:1.

Ерик Бейли получи странен втори жълт картон в 77-ата и остави „жълтата подводница” с десет човека. Младокът извърши нарушение в центъра на терена, след което реферът Мартин Аткинсън реши, че футболистът на гостите е прекалил с реакцията си за отсъденото нарушение и мигновено му показа втори жълт картон.

В 83-ата минута Денис Суарес сложи точка на спора с второ попадение във вратата на Виляреал, засичайки с глава центриране отляво. "Жълтата подводница" напусна турнира,  Севиля ще разбере съперника си в 1/4-финала след тегленето на жребия в  петък, 20 март, от 13:00 часа в Нион, Швейцария.