3. Шалке излезе втори след 4:1 във Франкфурт

Шалке излезе втори след 4:1 във Франкфурт

Отборът на Шалке постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) от 25-ия кръг на немската първа Бундеслига и по този начин успя да се изкачи на второ място във временното класиране. Момчетата на Фелекс Магат бяха пълни господари на „Комерсбанк Аренa” и дори можеха да стигнат до още по-убедителна победа.

Шалке успя да излезе напред в резултата още в 12-ата минута, когато бранителят Матип засече центриране на Рафиня от ъглов удар и с хубав удар с глава от няколко метра вкара за 0:1. Само 3 минути по-късно неговият колега в отбраната Ховедес вкара идентичен гол, като този път центрирането бе на Шмитц от фаул – 0:2, като при този резултат завърши и първата част.

В 52-ата минута Майер върна едно попадение за Айтрахт, след като засече едно подаване на Охс и отблизо не даде шансове на Нойер за 1:2. Домакините се напънаха в търсенето на изравнителен гол, но вместо да стигнат до такъв, получиха трети в 80-ата минута на мача.

Тогава Иван Ракитич вкара хубав гол с левия крак от границата на полето и по този начин сложи точка на спора – 1:3. Минута преди края на редовното време Кевин Курани оформи крайното 1:4, след като се възползва от хубав далечен пас на Моритц и с отличен удар с десния крак по диагонала разпечата за четвърти път вратата на Айнтрахт.

Така с тази победа Шалке излезе на второ място в класирането с актив от 51 точки, на 2 зад лидера Байерн и на 1 пред третия Леверкузен, който утре гостува на Нюрнберг. Айнтрахт пък е осми с 35 точки в актива си.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи