3. Шалке ще опита да сътвори чудото в „Театъра на мечтите” днес и да запази място на „Уембли”

Бербо ще прекъсва суша от 2.5 години без гол в Шампионската лига

Димитър Бербатов ще бъ­де титуляр в реванша от по­луфиналите на Шампионската лига между Манчестър Юнайтед и Шалке. Това обещание бе дадено от сър Алекс още в понеделник, с което бълга­ринът най-сетне получи шанс да започне мач на „червените дяволи”. Освен ако не се случи нещо непредвидено в послед­ния момент, Митко ще води атаката заедно с Майкъл Оуен, а Руни и Ернандес ще са резерви. Въпреки че е голмай­стор на отбора във всички турнири, Митко загуби бит­ката с Чичарито и рядко по­лучава шанс да играе пълни 90 минути, освен когато конкурентите му имат проблеми с контузии или наказания. Днес Бербо ще започне заради протоколния характер на мача с рурския клуб. Юнайтед си опече работата още в Гелзенкирхен, където   прегази тима на Рангник с 2:0 и осно­вателно повдигна въпроса какво изобщо търси тим от класа­та на Шалке сред Топ 4 на Ев­ропа.

Мачът на "Олд Трафорд" из­глежда решен, но все пак ста­ва дума за полуфинал в Шам­пионската лига, а за самия Бербатов двубоят има напра­во исторически характер. Той ще се изправи очи в очи срещу най-голямата легенда на тур­нира на шампионите - Раул Гонсалес.   Нещо повече, огромна е вероятност­та той да Вземе участие в по­следния 143-и мач на ми­тичния на­падател В "него­вата" надпревара.

За българина това би бил втори уника­лен прецедент, свързан с Раул. През 2002-а 21-годиш-ният Бер­батов видя отблизо последния гол на испанска­та звезда в европейски финал. С екипа на Реал Мадрид 3-кратният носител на КЕШ се разписа в мрежата на Леверкузен в директния спор за трофея от Шампионската ли­га в Глазгоу. Това бе и един­ствената до днес среща на терена между двамата. През споменатия сезон Берб
атов, макар и още много млад, игра основна роля в из­ненадващия поход на „аспири­ните” до финала. Нашият изле­зе като титуляр в първия по­луфинал срещу Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" (2:2), а преди това се бе раз­писал в мрежата на Ливърпул на четвъртфиналите (4:2). Треньорът на Леверкузен Клаус Топмъолер обаче реши да го остави на пейката за го­лемия финал срещу Реал (Мадрид) на Зидан и Раул. На "Хемпдън Парк" седмицата на „белия балет” откри още в 8-ата ми­нута, без да подозира, че то­ва ще е последното му точно попадение в европейски финал. Тогава бе едва на 24 години...

Бербатов гледаше от пейката,но в средата на полувремето получи неочакван шанс заради контузията на Томас Бърдарич. Резултатът вече бе 1:1, след като Лусио бе възстановил равенството. Точно npeди почивката Зинедин Зидан изведе „кралския клуб” напред с феноменалното си воле, което се оказа и решител­но за крайната победа на Реал. В следващите 8 се­зона Раул така и не ус­пя да играе на фи­нал с любимия си клуб, преди най-неочаквано да му се отвори шанса да го стори с екипа на Шалке.

Преднината на „червените дяволи” от два чисти гола на "Арена ауф Шалке" оба­че изглежда обезкуражителна за немците. Те трябва да се надяват на нещо повече от повторе­ние на подвига на съ­народниците си от Байерн през миналия сезон. То­гава тимът на Луис ван Гаал навакса изоставане от 0:3 до 2:3 в Театъра на мечтите и изхвърли Юнайтед от четвъртфинали­те.

Любопитни факти:

*Манчестър Юнайтед е загу­бил само един от последните си 31 домакински мача в Шампио­нската лига. „Червените дяволи” не са падали на "Олд Трафорд" с повече от 1 гол никога в надпре­варата (общо 85 двубоя).

*Юнайтед винаги досега е отпадал при среща с германски опонент в директните елиминации в ШЛ (4 случая). Общият ба­ланс на „червените дяволи” срещу немски клубове обаче не е тол­кова плачевен - те за загубили само 2 от последните си 13 мача и са спечелили 5 от последните 6 сблъсъка.

*Следващият гол на Юнай­тед ще е под №300 за клуба в Шампионската лига (без квали­фикационни мачове). Само Реал Мадрид (312) и Барселона (302) имат повече от „червените дяволи” (преди снощния си мач). Тимът на Фъргюсън излиза в 175-ия си мач в турнира.

*Юнайтед спечели послед­ните си 4 мача в ШЛ и няма загу­ба в последните 12 срещи.

*Шалке няма загуба в пос­ледните си 4 гостувания в ШЛ.

*Шалке няма победа в пре­дишните си 4 визити в Англия и неизменно получаваше поне по 2 гола в тях.

Вероятни състави:

Юнайтед: Ван дер Саар, Фабио, Фърдинанд, Видич, Евра, Валенсия, Скоулс, Карик, Парк, Бербатов, Оуен

Шалке: Нойер, Учида, Ховедес, Метцелдер, Ескудеро, Фарфан, Пападопулос, Клуге, Хурадо, Раул, Еду

Изходът на тази среща можете да предвидите в играта на Novsport.com "Прогнози", където в края на всеки месец можете да спечелите атрактивни парични награди. Повече за играта вижте ТУК.
На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит