3. Шампионът Севиля гледа към финала след класика над Фиорентина (ВИДЕО)

Шампионът Севиля гледа към финала след класика над Фиорентина (ВИДЕО)

Първенецът на Лига Европа взе своето на „Рамон Санчес Писхуан”

Севиля направи решителна крачка към финала на Лига Европа. Носителят на трофея победи у дома с класическото 3:0 италианския Фиорентина в първа полуфинална среща и така си осигури комфортен аванс преди визитата във Флоренция след седмица.

Иначе гостите започнаха по-силно срещата и успяха да наложат натиск, като още в петата минута Хуакин изведе с чудесен пас Марио Гомес в коридор на страхотна позиция, но ударът на нападателя премина над вратата.

Севиля отговори с неточен изстрел на Карлос Бака. Голмайсторът на домакините обаче показа, че може и да подава в 17-ата минута, когато бе намерен в пеналта и видя връхлитащия на скорост Алеикс Видал, който от движение откри резултата с плътен шут по земя в далечния ъгъл – 1:0.

Фиорентина имаше шанс да изравни буквално в първата си атака след изпълнението на центъра. Тогава Мохамед Сала проби по фланга и подаде към оставения непокрит във вратарското поле Матиас Фернандес, а той направи по-трудното, пращайки топката над рамката.

В 23-ата минута Хосе Антонио Рейес опита атрактивен удар, след като първо овладя на гърди, а после стреля от въздуха, но не затрудни вратаря на гостите. Колегата му Серхио Рико също трябваше да внимава секунди по-късно, а в 25-ата минута се намеси решително, останал очи в очи с Мохамед Сала.

Така до 25-ата минута двата отбора нанесоха общо 10 удара по посока на съперниковата врата, но след това започнаха да действат малко по-предпазливо и чистите голови положения липсваха.

Точно преди почивката от лагера на Севиля имаха справедливи претенции за дузпа, но вместо да отсъди такава, главният рефер даде край на първото полувреме.

Второто пък започна отлично за домакините, които удвоиха преднината си в 51-ата минута.

Тогава отново Алеикс Видал бе изведен в пеналта и стреля по земя в близкия ъгъл, а неизвестно защо Нето предварително плонжира към далечния и топката навести мрежата му за втори път в срещата – 2:0.

Точка на спора сложи Кевин Гамейро, който се появи на терена в 75-ата минута и се разписа още с първото си докосване до топката. Френският нападател бе на точното място след удар на Алеикс Видал и отблизо вкара за 3:0.

До края на мача не паднаха нови попадения на „Рамон Санчес Писхуан”, който в четвъртък вечер бе посетен от 35 840 зрители.