3. Шампионът Севиля отстрани Борусия М'Гладбах в шоу с 5 гола (ВИДЕО)

Шампионът Севиля отстрани Борусия М'Гладбах в шоу с 5 гола (ВИДЕО)

Носителят на трофея спечели в Германия с 3:2 срещу 10-те от Борусия

Севиля продължава защитата на титлата в Лига Европа след атрактивен успех с 3:2 в гостуването на Борусия М’Гладбах в реванша от 1/16-финалите на тазгодишната надпревара. Андалусийците продължават напред с общ резултат 4:2 след минималния успех на своя „Рамон Санчес Писхуан”.

Испанците смълчаха рано „Борусия парк”. В 8-ата минута Севиля разви атака отдясно и след центриране Щранцъл се опита да изпревари Бака и го направи, но за негово съжаление насочи топката към далечния ъгъл на собствената врата – 1:0 за гостите.

Гладбах се върна бързо в играта и в 19-ата минута Джака с петичка намери Патрик Херман, който му върна леко назад и швейцарският национал прати в мрежата, въпреки че Рико леко изби с крак ниския удар – 1:1.

Севиля отново излезе напред само 7 минути по-късно, след като Алекс Видал подаде на Витоло, който се устреми напред отляво и промуши в горния ъгъл по диагонала, напук на вратаря Зомер, който успя да закачи с пръсти.

Драмата продължи и само след 120 секунди щастлив рикошет в крака на Рафаел изведе новата покупка на Борусия – Торган Азар, на чиста позиция и братът на Еден Азар от воле разстреля вратаря за 2:2.

След шеметното начало с 4 гола мачът се успокои, но в 68-ата минута Гранит Джака бе изгонен с втори жълт картон и това наклони везните в полза на гостите.

11 минути след червения картон току-що появилият се на терена Кевин Гамейро пусна през центъра за Витоло, който надбяга последния в защита и прецизно прати покрай Зомер в десния ъгъл – 3:2 и място на осминафинал за Севиля.

Жребият за следващата фаза е в петък от 14:00.