3. Сити взе първа победа навън, Агуеро с два гола и асистенция (ВИДЕО)

Сити взе първа победа навън, Агуеро с два гола и асистенция (ВИДЕО)

Манчестър Сити взе първата си победа далеч от „Етихад“ след 3:1 над Уест Хем

Отборът на Манчестър Сити победи Уест Хем като гост, като това бе първи успех за футболистите на Мануел Пелегрини далеч от „Етихад“ през сезона. Серхио Агуеро отбеляза два от головете за „гражданите“, а за третия асистира на Давид Силва. Почетното попадение за домакините бе дело на Рикардо Ваз Те.

„Гражданите“ поведоха в 16-ата минута с гол на Серхио Агуеро. Аржентинският нападател получи пас от Фернандиньо и без проблеми предодоля Яяскелайнен.

В 52-рата минута отново Серхио Агуеро бе точен за 2:0. Аржентинецът спечели свободен удар, който бе изпълнен от Давид Силва. Испанецът центрира в наказателното поле, където нападателят на Манчестър Сити бе оставен непокрит. Агуеро засече топката с глава, Яяскелайнен успя да я докосне, но не достатъчно, за да предотврати втори гол във вратата си.

Няколко минути по-късно „чуковете“ върнаха едно попадение по изключително красив начин. След продължителна атака на Уест Хем, топката бе върната в наказателното поле, където Рикардо Ваз Те с изпълнение, подобно на задна ножица, намери далечния ъгъл на вратата на Джо Харт.

В 68-ата минута Агуеро имаше възможност да оформи хеттрика си, но диагоналният удар на арженринеца бе спасен от Яяскелайнен.

Десет минути преди края Сити сложи точка на спора. Яя Туре пусна пас, който разсече отбраната на „чуковете“, към Серхио Агуеро. Аржентинецът задържа топката, изчака включването на Давид Силва, след което му я предостави. Испанецът излезе на стрелкова позиция и със страхотен удар с левия крак отбеляза третото попадение за гостите.

След тази си победа, „гражданите“ остават на четвъртата позиция с 16 точки, на една зад Челси и Ливърпул и на три от лидера Арсенал.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ