3. Стотният гол на Стиви Джи стигна само за точка на Ливърпул срещу 10 „свраки” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нюкасъл с човек по-малко цяло второ полувреме, съперничеството между двата тима влезе в историята

Нюкасъл и Ливърпул завършиха 2:2 сблъсъка помежду си, с който стартира осмия кръг от английската Висша лига и по този начин превърнаха съперничеството си в най-резултатното в историята на Премиършип.

В срещите между двата отбора вече има вкарани 126 отбелязани попадения, докато в лондонското дерби между Арсенал и Тотнъм те са 122.

Иначе в съботния следобед наставникът на Ливърпул Брендън Роджърс реши да изненада съперника като пусна трима централни защитници в лицето на Коло Туре, Мартин Шкъртел и Мамаду Сако, а от ляво и от дясно действаха съответно Али Сисоко и Глен Джонсън.

Така на практика мърисайдци бяха с петима бранители на „Сейнт Джеймсис Парк”, докато атаката им бе водена от триото Луис Суарес, Даниел Стъридж и Виктор Моузес.

Това обаче не внесе смут в редиците на домакините и те започнаха по-добре срещата, а това даде резултат в 23-ата минута, когато Йоан Кабай вкара изключително красив гол с мощен удар от около 30 метра в долния ъгъл и откри резултата – 1:0.

Последваха нови силни минути за „свраките”, но Симон Миньоле показа класа, а в 40-ата минута дойде и най-решаващият момент в мача.

Тогава Луис Суарес бе изведен сам срещу вратаря на „свраките” и в последствие бе дръпнат за рамото от Мапу Янга-Мбива, което доведе до директен червен картон и дузпа, въпреки безпочвените претенции на домакините за засада.

Зад топката застана капитанът на гостите Стивън Джерард и с плътен шут в долния ъгъл възстанови статуквото, макар че Тим Крул улучи посоката на изпълнението му.

По-важното в случая обаче бе резултатът и това, че легендарният халф на Ливърпул реализира стотното си попадение във Висшата лига, а така стана 24-ият играч, който може да се похвали с подобно постижение.

Така почивката дойде при 1:1, но след нея в игра за Нюкасъл се появи уелският бранител Пол Дъмет. 22-годишният юноша на клуба замени Муса Сисоко и в 57-ата минута реализира дебютното си попадение за „свраките”, след като бе най-съобразителен при едно изпълнение на пряк-свободен удар от Кабай – 2:1.

След това обаче Ливърпул започна да усилва натиска си и в крайна сметка напълно заслужено се стигна до второ равенство в мача.

В 72-ата минута дуетът Суарес-Стъридж отново показа какво умее най-добре. Уругвайският нападател бе изведен по левия фланг на атаката, видя непокрития на границата на вратарското поле Дани Стъридж и сложи топката на главата му, за да може английският стрелец с плонж да изравни резултата – 2:2, разписвайки се за осми път в последните 10 мача на Ливърпул.

Само три минути по-късно самият Суарес можеше също да впише името си сред голмайсторите, но ударът му от границата на наказателното поле срещна напречната греда и излезе в аут.

Последваха интензивни 20-ина минути, в които съставът на Нюкасъл показа неизчерпаема енергия и добре организирана отбрана и така в крайна сметка си заслужи точката – 2:2.

След равенството Ливърпул оглави временното класиране с актив от 17 точки, на една пред Арсенал и на 3 пред Челси и Саутхемптън, но преследвачите са с мач по-малко.

Нюкасъл пък събра 11 точки от 8 двубоя и преди изиграването на останалите срещи от кръга е в горната половина на таблицата.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи