3. Стоук Сити удължи агонията на Челси във Висшата лига (ВИДЕО)

Стоук Сити удължи агонията на Челси във Висшата лига (ВИДЕО)

„Грънчарите” нанесоха седмата загуба на „сините” от началото на сезона

„Черните” дни за Челси във Висшата лига нямат край. „Сините” загубиха от Стоук Сити с 0:1 в двубой от 12-ия кръг на първенството. Срещата се проведе на пълния стадион „Британия”, като всичко по-интересно се случи през второто полувреме.

„Грънчарите” нанесоха седмата загуба на Челси от началото на сезона, което е клубен антирекорд. Лондончани заемат 16-ото място в класирането с актив от 11 точки. Мениджърът Жозе Моуриньо не води отбора си в този мач заради наказание, но въпреки това феновете на „сините” скандираха неговото име и дори си бяха донесли маски с неговия лик.

Стоук Сити е 12-и в таблицата с 16 точки. Герой за "гръчарите" тази вечер стана австриецът Марко Арнаутович. Той бе точен в 53-ата минута.

"Британия" остана непокорима крепост за Челси. Наскоро на този стадион отборът от Лондон бе отстранен от турнира за Купата на лигата след изпълнение на дузпи.

Интересен факт е, че в историята един действащ шампион е изпаднал от елита: през сезон 37/38 това претърпява Манчестър Сити. След 12 кръга те имали 17 точки. Сега Челси има 11… Освен това за първи път от 1999 г. насам „сините” допуснат три поредни загуби.

В 53-ата минута Глен Джонсън бе изведен прекрасно по дясното крило, напредна в наказателното поле и пусна пас към Джонатан Уолтърс, който обаче бе притиснат и не успя да отправи отправи удар. След получилия се карамбол, топката попадна в притичалия от задна позиция Марко Арнаутович, който с акробатичен ножичен удар преодоля Бегович.

След това Челси вдигна оборотите и изцяло контролираше случващото се и създаде няколко опасни положения, но късметът просто не беше на тяхна страна. В 67-ата минута Педро нацели дясната греда със страхотен удар.

В 85-ата минута Реми преодоля вратаря и се озова сам срещу опразнената врата, но загуби равновесие в решителния момент и не успя да отправи точен удар.

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)