3. Суарес се върна с два гола във Висшата лига, Ливърпул удари опашкаря Съндърланд с 3:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Даниел Стъридж вкара гол с ръка и направи две асистенции, "червените" се изравниха Тотнъм на втората позиция

Ливърпул победи Съндърланд с 3:1 като гост в 6-ия кръг на Висшата лига и се изравни с Тотнъм на второто място в таблицата. Мачът на „Стейдиъм ъф лайт” бе донякъде развален от на моменти неадекватните решения на съдията Хауърд Уеб и неговата бригада, които позволиха Даниел Стъридж да открие резултата след откровена игра с ръка. Иначе Стъридж изигра страхотен мач с гол и две асистенции.

Ливърпул опитваше да се съвземе след двете поредни минимални загуби от Саутхемптън във Висшата лига  и от Манчестър Юнайтед за „Кепитъл Уан Къп”. Луис Суарес изигра първия си мач във Висшата лига след изтърпяно наказание от 10 мача заради ухапването на Бранислав Иванович. уругваецът ознаменува завръщането си в Премиършип с две попадения.

Временният мениджър на „черните котки” Кевин Бол дебютира във Висшата лига след уволнението на Паоло Ди Канио след едва 5 кръга.
Мърсисайдци влязоха по-добре в мача и натиснаха. Вратарят Уестууд изби нисък удар на Джерард от статично положение и Шкъртел направи добавка в мрежата, но попадението не бе зачетено, защото имаше вдигнат флаг за засада.

Всичките 5 гола на Ливърпул до момента във Висшата лига бяха паднали през първите полувремена и тенденцията за по-силни първи и по-слаби втори 45 минути беше затвърдена днес.

В 24-ата минута Съндърланд спечели удобен пряк свободен удар, Себастиан Ларсон изпълни отлично над стената, но нямаше късмет и тресна напречната греда на Симон Миноле, който преди пазеше за домакините.

В следващата минута Коло Туре блокира Джакерини и домакините скочиха за дузпа, но Хауърд Уеб замълча.

В 28-ата минута Джерард центрира при четвъртия корнер на Ливърпул в мача, Дани Стъридж беше изпуснат в малкото наказателно поле и засече леко неубедително в мрежата за 1:0.

Телевизионните повторения ясно показаха, че Стърдиж засича топката не с глава, а с дясната си ръка, но нито Хауърд Уеб, нито неговите помощници забелязаха това.

Голът даде още повече импулс на гостите и те удвоиха само 8 минути по-късно. Стъридж елиминира Куеляр на фланга и центрира за Луис Суарес, който отблизо засече на празна врата – 2:0.

До почивката домакините имаха само един добър шанс да отвърнат на удара, но Миноле бе на висота и изби шута на Гарднър от чиста позиция.

Суарес направи пропуск след почивката, а Съндърланд върна интригата 7 минути след подновяването на играта.

Кореецът Ки стреля ниско извън наказателното поле, Миноле изби, но право към Джакерини, който прати в десния ъгъл за 2:1. Вратарят не бе убедителен почти през целия мач, но в същото време направи и няколко ключови намеси.

Енрике и Моузес комбинираха добре отляво, но този път Уестууд извади шута на нигериеца, който страховито се насочи под гредата.

Смените на двамата треньори не промениха много, но Ливърпул сложи край на спора минута преди края на редовното време.

Миноле направи страхотно спасяване. От вратаря тръгна бърза контра, Суарес извади на фланга за Стъридж, той стигна аутлинията и върна жеста, а уругваецът бе точен в близкия десен ъгъл за крайното 3:1.

Ливърпул дели второто място с Тотнъм с по 13 точки, лидер е Арсенал с 15. Съндърланд остава на дъното с едва една точка след третата си поредна загуба у дома от началото на сезона.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи