3. "Светците" измъчиха Арсенал на "Емирейтс" (+ВИДЕО)

"Светците" измъчиха Арсенал на "Емирейтс" (+ВИДЕО)

Късен гол на Алексис Санчес донесе трите точки на тима на Арсен Венгер

Арсенал стигна до трудна победа с минималното 1:0 над гостуващия тим на Саутхемптън в 14-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите” доминираха на терена през целия двубой, но блестящите изяви на вратаря на „светците” Фрейзър Форстър запазиха резултата непроменен до 89-ата минута, когато Алексис Санчес разпечтата вратата на гостите и донесе трите точки на тима на Арсен Венгер.

Двубоят започна със спокойно темпо, като нито един от двата тима не успяваше да организира по-сериозна атака. В 7-ата минута Касорла намери Уелбек на фланга, но нападателят от малък ъгъл не застраши вратаря на гостите и прати кълбото във външната страна на мрежата.

Първата сериозна възможност за „светците” дойде в 15-ата минута след двойно на Косчелни и Пеле, като последният отправи добър удар, който обаче мина малко над напречната греда.

Най-интересната ситуация за първата част дойде в добавеното време, след като Уелбек засече с глава центриране на Касорла и след рикошет в играч на гостите Форстър показа класа и изби топката над гредата.

След почивката Арсенал усили натиска си, но блестящите изяви на Фрейзър Форстър обезсърчиха нападението на „топчиите”. В 69-ата минута Санчес намери по блестящ начин Уелбек във вратарското поле на „светците”, където нападателят нанесе мощен удар, но отново Форстър направи нужното да запази резултата непроменен.

В 87-ата Форстър продължи с добрите си изяви и изби опасен удар на Жиру, но две минути по-късно нямаше шанс при удара на Алексис Санчес. При атака на домакините Фонте удари с ръка топката в наказателното поле, но въпреки моментните протести играчите на Арсен Венгер продължиха игра. Аарън Рамзи  пое на десния фланг и извади към централната зона където Санчес засече в движение и не остави шансове на иначе безупречния през целия мач Фрейзър Форстър – 1:0 за Арсенал.

В добавеното време Арсенал можеше да запише още едно попадение, но Рамзи не успя да преодолее стража на гостите.

В друг двубой от XIV кръг на Премиършип Евертън и Хъл Сити не успяха да се победят, завършвайки при резултат 1:1. Домакините владееха повече топката и закономерно поведоха в резултата в 34-ата минута след гол на белгийския нападател на тима Ромелу Лукаку.

Авансът на „карамелите” се задържа до 54-ата минута, когато равенството в двубоя бе възстановено след попадение на резервата Оматсоне Алуко.

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)