3. "Светците" възкръснаха на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

"Светците" възкръснаха на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Отборът на Саутхемптън се добра до точка в Лондон, след като губеше с 0:2 от Челси на почивката

Отборите на Челси и Саутхемптън завършиха наравно 2:2 в отложен мач от 17-ия кръг на Премиър лийг.

„Сините” пропиляха комфортна преднина от два гола на своя „Стамфорд Бридж” след като Демба Ба откри резултата в 25-ата минута, а Еден Азар удвои в 45-ата.

С попадения на Рики Ламбърт в 58-ата минута и Джейсън Пънчън в 75-ата обаче „светците” сътвориха страхотен обрат и заслужено си тръгват с точка от Лондон.

Домакините имаха превъзходство през първата част. Възпитаниците на Рафа Бенитес могат да съжаляват, че не се оттеглиха при по-голяма преднина на почивката.

Рамирес имаше възможност да изведе своя тим напред още в 10-ата минута, но неговият удар не намери целта.

В 25-ата минута след центриране на Аспиликуета отдясно, топката рикошира в тялото на Оскар, след което Ба с акробатично воле разпечата мрежата зад Артур Боруц за 1:0.

Последваха нови силни минути за Челси, но Лампард на два пъти стреля неточно от удобни позиции.

Така се стигна до последната 45-а минута, когато топовен изстрел на Рамирес разтресе лявата греда на вратата на Саутхемптън, но при добавката Еден Азар едва не скъса мрежата със страхотен удар от воле от 13 метра.

След отбелязването на втория гол лондончани значително намалиха оборотите и бяха наказани.

В 58-ата минута влезлият като резерва Рики Ламбърт засече по великолепен начин с глава центриране на Клайн отдясно и не остави никакви шансове на Петър Чех.

„Светците” обаче не спряха дотук и в 75-ата минута Пънчън изравни резултата с поредното красиво попадение в мача, след като препарира Чех с мощен удар от въздуха от 15-ина метра.

Стъписаните домакини се втурнаха в нападение в търсене на победен гол, но резервата Торес стреля покрай вратата при най-чистото положение в 85-ата минута.

По този начин със страхотната си воля и себераздаване гостите извоюваха ценна точка в борбата за оцеляване в елита, а „сините” бяха освиркани от собствените си фенове след като се издъниха за трети пореден път на "Стамфорд Бридж". Челси заема трета позиция в класирането с актив от 42 точки, докато Саутхемптън е 15-и с 22.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи