3. Тъжна вечер за Бенфика и Лионел Меси (+ВИДЕО)

Тъжна вечер за Бенфика и Лионел Меси (+ВИДЕО)

Вместо да подобри рекорда на Мюлер, аржентинецът се контузи при нулево равенство с португалците, Селтик се класира за осминафиналите след 2:1 над Спартак

Отборите на Барселона и Бенфика завършиха наравно 0:0 на „Ноу Камп” в последна среща от група “G” на Шампионската лига. По този начин португалците напуснаха най-престижния европейски клубен турнир и ще продължат участието си в Лига Европа.

Въпреки че се класират като лидер в групата каталунците едва ли са останали доволни, тъй като тяхната суперзвезда се контузи пет минути преди края на срещата.

Наставникът на домакините Тито Виланова започна с доста подмладен състав, като по този начин остави Лионел Меси на пейката, въпреки че целият футболен свят бе вперил поглед в срещата, в очакване на 85-ото попадение на аржентинеца, с което той трябваше да изравни рекорда на Герд Мюлер за най-много отбелязани голове в рамките на една календарна година.

Португалците само могат да съжаляват, че не се възползваха от неопитността в редиците на съперника. Тимът на Бенфика изпусна куп сериозни положения преди почивката.

В 12-ата минута Родриго бе изведен абсолютно сам срещу Пинто, но вместо да подаде на непокрития Нолито, реши сам да завърши атаката и разочарова фенове и съотборници с неточния си удар.

Впоследствие Лима пропусна да се разпише на два пъти, след като първо с летящ плонж  стреля покрай вратата, а след това негов фалцов удар срещна лявата греда.

Домакините отговориха с положения на Тейо и Рафиня, но стражът на Бенфика бе непоколебим.

В края на първата част публиката на „Ноу Камп” започна да скандира името на своя любимец, който се появи в игра след почивката в 58-ата минута.

Тази вечер обаче аржентинецът нямаше късмет. Вместо да изравни историческото постижение на Мюлер Меси получи неприятна контузия.

Пет минути преди края на срещата той нахлу отдясно в наказателното поле, след което от малък ъгъл не успя да преодолее Артур. В опита си да отнеме топката от краката на аржентинеца стражът на португалците задържа крака му и малко след това Меси се строполи на тревата с изписана болка на лицето.

Звездата на Барселона бе изваден от игра, но на негово място не се появи никой, тъй като Виланова вече бе извършил всичките си смени.

Останали с човек повече на терена играчите на Бенфика отново имаха шанс да триумфират, но невероятен пропуск на Макси Перейра в последната пета минута на продължението ги лиши от участие в елиминационната фаза.

В другата среща от групата Селтик победи гостуващия Спартак Москва с 2:1 и се класира за осминафиналите.

Гари Хупър откри резултата за "детелините" в 21-ата минута след асистенция на Йоргос Самарас, но за ужас на изпълнения до краен предел "Селтик Парк" Емануел Еменике изравни в 39-ата.

Големият триумф на домакините обаче дойде в 82-ата минута, когато Крис Комънс бе точен от дузпа.

Малко по-късно руснаците останаха с човек по-малко след като Ким Шелстрьом получи втори жълт картон.

По този начин Селтик си проправи път към елиминационната фаза и заедно с Барселона ще очаква следващия си съперник в турнира.