3. Тевес измъкна Юве срещу последния в Серия А (ВИДЕО)

Тевес измъкна Юве срещу последния в Серия А (ВИДЕО)

"Старата госпожа" трудно взе своето след 1:0 срещу десетимата от Катания и отново има 10 точки пред Рома на върха

Карлос Тевес донесе нова минимална победа на Ювентус в Серия А след 1:0 като гост на послендия Катания в среща от 29-ия кръг. Така шампионите си върнаха преднината от 14 точки пред втория Рома и смело гледат към трето поредно Скудето.

На „Анджело Масимино” играчите на Конте предложиха постна продукция, но класата им стигна за успеха. Сторари замени Буфон на вратата, а Падоин също получи рядък шанс като титуляр. Освалдо застана до Тевес в атака.

Мачът започна изнервено и още през първата част двамата треньори бяха изгонени в трибуните. Всъщност напрежението ескалира още преди мача, защото отборът на гостите бе замерван с предмети на идване към стадиона с клубния автобус.

Още в първите минути гол на „Старата госпожа” бе отменен заради нарушение. Киелини нарани Бариентос с лакът за една висока топка в 7-ата минута и Бергесио му отвърна също с лакът.

Удари на Ринаудо и Пирло не намериха очертанията, а Касерес храбро се хвърли и с тяло изби шут на Монсон.

Мачът беше изненадващо оспорван и Ролин би встрани след пряк свободен удар на Лоди.

Бергесио удари с лакът и Бонучи, но съдията не му показа втори жълт картон, а това доведе до бурни протести от двете скамейки и двамата треньори – Конте и Маран бяха изгонени.

Освалдо беше близо до гола с акробатичен удар след почивката, но топката мина инфарктно близо до целта.

Юве все пак стигна до своя гол. Освалдо свали дълъг пас на Пирло за Тевес, който напредна и шутът му по диагонала се отклони в ръката на Андухар преди да влети в долния далечен ъгъл за 1:0 след 59 минути.

Киелини едва не си вкара автогол, а Тевес опита ефектно да прехвърли вратаря, но прати и над вратата. Андухар с пръсти изби пряк свободен удар на Пирло под гредата, който напомни за головете му срещу Фиорентина и Дженоа в предните мачове.

Видал от чиста позиция би в облаците, а Тевес повтори упражнението при друга бърза контра.

Катания тръгна сляпо напред и след нова контра Лихщайнер не успя да вкара на празна врата, но Юве се поздрави с трите точки.

Отборът на Конте има 78 точки на върха, с цели 14 пред Рома. Катания остава на дъното с 20 точки на 20-о място и е на 4 от безопасната зона.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи