3. „Тигрите” прескочиха първото си препятствие в Европа (ВИДЕО)

„Тигрите” прескочиха първото си препятствие в Европа (ВИДЕО)

Хъл Сити обърна вкъщи словаци и се класира за плейофите

Хъл Сити се класира за плейофите на Лига Европа в дебютното си участие на международната сцена.

Английският тим постигна домакинска победа с 2:1 след обрат над Тренчин (Словакия) и така е само на крачка от влизане в групите на втория по сила турнир на УЕФА.

Първият мач приключи без попадения, а във втория гостите изненадващо поведоха още във втората минута, когато Тома Малек смълча дошлите да гледат на живо срещата 21 156 души.

Хората на Стив Брус, който записа своя двубой номер 100 начело на „тигрите” в преднишния двубой, обаче не се предадоха и успяха сравнително бързо да върнат попадението.

Това стори египтянинът Ел Мохамади, разписал се в 27-мата минута за 1:1. При този резултат дойде и почивката, а след нея домакините трябваше да вкарат гол, за да продължат напред.

Това се случи десет минути преди края на редовните 90, когато резервата Оматсоне Алуко оформи крайното 2:1.