3. Торино празнува: Юве отново доминира в Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Торино празнува: Юве отново доминира в Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Бианконерите” биха минимално Аталанта с резервите

Ювентус отпразнува със своите фенове спечелената трета поред титла в Италия.

„Старата госпожа” защити миналогодишния си трофей още в неделя, когато изпадналият тим на Катания разби с 4:1 у дома преследвача Рома и така направи „бианконерите” недостижими на първата позиция в класирането.

Това осигури на „черно-белите” рекордна тридесета официална титла. Припомняме, че по принцип шампионските купи са 32, но две от отличията на клуба бяха отнети заради скандала „Калчополи”, разразил се през 2006 година и пратил Юве в Серия „Б”. През 2011-та обаче начело на тима застана Антонио Конте, под чието ръководство „бианконерите” отново се превърнаха в хегемон на Апенините.

Затова в понеделник вечер „Ювентус Стейдиъм” бе пълен с въодушевени тифози, които не спираха да аплодират играчите по време на целия мач срещу Аталанта от XXXVI кръг на Серия „А”.

Антонио Конте реши да заложи на голяма част от резервните си футболисти и остави на резервната скамейка играчи като Буфон, Пирло, Тевес, Видал, Йоренте и Асамоа.

Въпреки това обаче, Ювентус доминираше през почти целия мач. Още в петата минута Пабло Освалдо изведе Джовинко и той стреля от над 20 метра, ала топката мина на сантиметри от вратата на гостите. Последва нов пропуск на „Атомната мравка”, а после и Освалдо не бе концентриран в наказателното поле на съперника.

После удар на Освалдо с глава бе избит със сетни сили от вратаря на гостите, но до попадение преди почивката така и не се стигна.

След паузата Ювентус продължи да има териториален превес, а Антонио Конте прибягна до смяна и в 46-ата минута на терена се появи Фабио Куалярела. Това обаче не даде резултат, защото до изтичането на първия игрови час не се стигна до чисти голови положения.

В 63-ата минута шут на Погба от далечна дистанция мина малко над вратата, а веднага след това Куалярела изведе Освалдо с красиво копване на топката, но последният не се възползва. Малко по-късно отново Погба пробва рефлекса на стража на гостите, ала той съумя да отрази силния шут на французина.

Натискът на Юве все пак даде резултат в 72-ата минута, когато Киелини започна една бърза атака, завършена подобаващо от Симоне Падоин. Бившият халф на Аталанта стреля силно от границата на наказателното поле, а след рикошет в гредата топката влетя в мрежата – 1:0.

В 75-ата минута пък Марио Йепес получи сериозна травма и бе изнесен от терена с носилка, под аплодисментите на публиката.

Шест минути преди края на терена се завърна възстановеният Симоне Пепе, който бе посрещнат с одобрителни възгласи от публиката на домакините.

В даденото от рефера 4-минутно продължение Куялерела изведе Тевес на отлична позиция, но ударът на аржентинеца не намери очертанията на вратата.

Въпреки това, след последния съдийски сигнал Ювентус ликуваше, заедно със своите фенове. На терена се лееше шампанско, а футболисти и треньори се радваха пред привържениците си, които от своя страна пееха емблематичната за клуба песен „Storia Di Un Grande Amore”.

Така Ювентус вече има 96 точки в своя актив и се нуждае от още само една, за да изравни рекорда на Калчото. Понастоящем върховото постижение принадлежи Интер и бе поставено през сезон 2006/07, когато „нерадзурите” спечелиха 97 точки.

„Скудетото винаги е специално. Особено, когато говорим за трета последователна титла. Това никога не ни се е случвало и е постижение, което бе непосилно дори за легендарните треньори на този велик клуб”, коментира Антонио Конте преди успеха над Аталанта.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи