3. Тотнъм и Фиорентина запазиха интригата след 1:1 на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Тотнъм и Фиорентина запазиха интригата след 1:1 на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

"Шпорите" поведоха с гол на Солдадо, Басанта изравни след половин час игра

Тотнъм и Фиорентина завършиха при резултат 1:1 в първия си двубой от 1/16-финалите на Лига Европа. „Шпорите” започнаха срещата на високи обороти на "Уайт Харт Лейн" и Солдадо откри в 6-ата минута. Половин час по-късно Басанта възстанови равенството, а резултатът остана непроменен до края на двубоя.

Тотнъм започна двубоя отлично и след шест минути игра вече водеше в резултата. Центриране от корнер на паулиньо бе засечено във въздуха от Солдадо, пращайки топката в далечния ъгъл на Татарусану.

Фиорентина трудно успяваше да задържи топката в свое владение, а първата ситуация пред „виолетовите” дойде след четвърт час игра, но Хоакин стреля встрани от вратата.

Фиорентина получи правото да изпълни пряк свободен на добра позиция в близост до големия пеналт в 36-ата минута. Фернандес пробва директен обстрел, но Лорис  скочи и успя да боксира, топката попадна в Басанта и аржентинецът се възползва от това, че вратаря на „шпорите” не бе успял да се върне на позицията си, изравнявайки резултата .

Страхотна възможност за домакините се отвори в 44-ата след удар на Солдадо. Испанецът стреля с глава, Татрусану отклони и кълбото попадна в Насер Шадли. Добавката на белгиецът срещна гредата, топката топна на голлинията и не пожела да влезе във вратата на „виолетовите”.

Хоакин отново не бе точен след подновяването на играта, а в 69-ата неговият съотборник Гомес не завърши по най-добрия начин контра на Фиорентина и би встрани от вратата.

Младата звезда на Тотнъм Хари Кейн влезе в игра в 66-ата минута, но и той не успя да помогне на своя тим да сломи отбраната на Фиорентина.

Резултатът се запази непроменен до края на срещата, запазвайки интригата за реванша, който ще бъде на 26 февруари.