3. Тотнъм имаше нужда от пълен обрат, но продължава във ФА Къп (ВИДЕО)

Тотнъм имаше нужда от пълен обрат, но продължава във ФА Къп (ВИДЕО)

"Шпорите" надвиха Уикъмб с 4:1 като гост

Тотнъм се помъчи, но с късни голове победи Уикъмб с 4:1 и продължава към 1/8-финалите за ФА Къп.

Втородивизионният тим изненадващо поведе в резултата в 25-ата минута. След пас в наказателното поле Давинсон Санчес не успя да изчисти и топакат попадна в Фред Онединма, който я прати в мрежата на Джо Харт.

В последната минута на първото полувреме Танганга уцели гредата. Минута по-късно обаче Бейл възстанови равенството. Уелсецът получи дълго подаване от Лусак Моура и върна Тотнъм в мача.

Четири минути преди края на редовното време „шпорите“ започнаха головата си фиеста. Първо  Хари Уинкс даде преднина в резултата на тима на Жозе Моуриньо с изстрел извън наказателното поле, след като малко преди това Хари Кейн не успя да се разпише от малъак ъгъл.

В 87-ата минута Ндомбеле бе оставен непокрит в наказателното поле и покачи на 3:1. В третата минута на добавеното време отново Ндомбеле се разписа след асистенция на Пиер-Емил Хойберг, оформяйки крайното 4:1.