3. Тотнъм трудно би Астерас в Триполи в мач с две дузпи и червен картон (ВИДЕО)

Тотнъм трудно би Астерас в Триполи в мач с две дузпи и червен картон (ВИДЕО)

"Шпорите" и Бешикташ остават начело с по осем точки в група "С"

Тотнъм победи трудно при гостуването си на Астерас в Триполи в мач от група "С" на Лига Еврпа. "Шпорите" си тръгнаха с трите точки след 2:1, като приключиха двубоя с 10 души. Анрос Таунсенд и Хари Кейн отбелязаха головете за гостите, а за Астерас се разписа Жеронимо Баралес. Федерико Фасио пък бе изгонен минута преди края на редовното време.

Двубоят започна доста скучно, но с два бързи гола в края на първата част Тотнъм взе убедителен аванс. В 36-ата минута Таунсенд бе съборен в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, която бе превърната в гол от самият Таунсенд.

Шест минути по-късно Хари Кейн направи резултата 2:0. Таунсенд този път асистира за гола, центрирайки отляво, а Кейн с глава отбеляза поредния си гол за „шпорите”.

Домакините обаче се активизираха през втората част. Гръцкият тим имаше половин дузина чисти положения най-малкото за да изравни резултата, но пропусна всяко едно от тях.

Астерас наложи натиск с началото на вторите 45 минути и след няколко удара в аут, в 62-рата лявата греда спаси Ворм след страхотен удар на Маца.

В края на двубоя стана наистина интересно, след като минута преди изтичането на 90-ата минута Астерас получи правото да изпълни дузпа, а Фасио бе изгонен. Бранителят на Тотнъм свали Баралес в наказателното поле и като последен човек в отбраната получи директен червен картон. Баралес сам изпълни дузпата и намали резултата, но за повече домакините нямаха сили.

В другият двубой от групата Бешикташ победи с 2:1 Партизан у дома. Демба Ба отбеляза два гола (57’ от дузпа и 62’), докато голът за гостите отбеляза Маркович в 78-ата.

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)