3. Твенте и Ники Михайлов напуснаха Лига Европа след 0:0 с Хановер (ВИДЕО)

Твенте и Ники Михайлов напуснаха Лига Европа след 0:0 с Хановер (ВИДЕО)

Леванте също се класира за елиминациите след 3:1 над Хелзингборг (ВИДЕО)

Отборът на Твенте, където играе българинът Николай Михайлов, отпадна от европейските клубни турнири, след като днес завърши наравно 0:0 с тима на Хановер. Срещата се игра на стадион "АВД-Арена" и бе от програмата на група "L" на турнира Лига Европа.

Българският национал Николай Михайлов не игра за холандците, тъй като получи травма преди контролата с Украйна и ще бъде извън терените още няколко седмици.

Гостите завършиха двубоя в човек по-малко, след като Бенгтсон получи директен червен картон в 84-ата минута.

Испанският Леванте също се класира за следващата фаза след убедителен успех с 3:1 като гост на Хелзингборг в другия сблъсък от тази група "L".

"Жабите" започна мача много по-активнo срещата и излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато точен бе Анхел.

Натискът на гостите продължи и в 37-ата минута Диоп удвои аванса на своите след хубава асистенция на Риос.

През втората част Леванте продължи да търси нов гол, който да реши всичко и стигна до него в 81-ата минута. Тогава Баркеро изведе Ибора на изгодна позиция, а последният не се поколеба да покачи на 3:0.

Все пак до края на мача имаше време и за почетно попадение от страна на домакините, което падна в 89-ата минута и бе дело на Сьорум, който оформи и крайното 1:3.

Така в момента Хановер води в класирането с актив от 11 точки, на 1 пред 2-ия Леванте. Ники Михайлов и Твенте са 3-и с 4 пункта, а последен е Хелзингборг с 1 точка.
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи