3. Уест Хем спечели лондонското дерби и продължава към четвъртфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Чуковете" надделяха над Челси с 2:1, Саутхемптън също продължава в Купата на Лигата

Отборът на Уест Хем победи Челси с 2:1 на Олимпийския стадион в Лондон и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата.

Шейку Куяте откри резултата в полза на „чуковете“ в 11-ата минута, а Желсон Фенандеш удвои в 48-ата. Гари Кейхил пък вкара почетно попадение за „сините“ в продължението на срещата. И двата тима имаха претенции за дузпа, но главният арбитър така и не посочи бялата точка.

Домакините бяха пределно мобилизирани и търсеха на всяка цена успеха в срещата. От своя страна мениджърът на Челси Антонио Конте даде почивка на някои от звездите си и разчиташе на по-млади футболисти.

В тима на Челси обаче се завърна 35-годшиният капитан Джон Тери, който отсъстваше от терените около месец поради травма в глезена. Все пак през втората част в игра за Челси се появиха Диего Коста, Еден Азар и Педро.

След по-силни начални минути от страна на „сините“, се стигна до 11-ата минута, когато Куяте  засече с глава страхотно центриране на Марк Ноубъл и почти от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на слисания Асмир Бегович.

Минутите до почивката протекоха при поделено надмощие, като възпитаниците на Славен Билич търсеха своя шанс основно на контраатака.

В 48-ата минута „чуковете“ нанесоха своя втори решителен удар в мача. Първо Дмитрий Пайе бе изведен на чиста позиция, но ударът му бе отразен от вратаря на домакините. Впоследствие обаче кълбото стигна до Фернандеш и швейцарския национал прати топката по земя в далечния ъгъл за 2:0.

Уест Хем продължи със страхотното си представяне, но до повече голове във вратата на гостите не се стигна.

Футболистите на Конте хвърлиха много усилия в заключителните минути, но стигнаха единствено до почетно попадение, дело на Гари Кейхил, който се разписа от близка дистанция в даденото от рефера продължение.

В друга среща от турнира за Купата на Лигата пък Саутхемптън победи гостуващия Съндърланд с 1:0 и също намери място на четвъртфиналите.

Единственото попадение в срещата отбеляза мароканският полузащитник Софиан Буфал в 66-ата минута.

По този начин "светците" взеха минимална, но достатъчна преднина срещу "черните котки" и вече очакват своя съперник в следващия кръг на надпреварата.

6:0 Айозе Перес ‘90+1

Лийдс – Норич 2:2 /след продължения/ (3:2 при дузпите)
0:1 Причард '14
1:1 Антонсон '43
1:2 Оливейра '99
2:2 Ууд '109

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи