3. Уолкът и Подолски качиха Арсенал на върха на Коледа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уолкът и Подолски качиха Арсенал на върха на Коледа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Арсен Венгер направи обрат за 3:1 в лондонското дерби срещу Уест Хем

Арсенал последва примера на Манчестър Юнайтед и направи коледен обрат за 3:1 в лондонското дерби срещу Уест Хем в 18-ия кръг на Висшата лига. На „Болейн граунд” два гола на Тио Уолкът и един на резервата Лукаш Подолски качиха отбора на Арсен Венгер на върха с две точки аванс пред Челси и три пред Ливърпул, който по-късно гостува на Манчестър Сити.

Арсенал нямаше победа в последните си 4 срещи и декември отново се оказва много труден за Арсен Венгер.

Първата част мина под знака на пропуските на Оливие Жиру, който не успя да оползотвори по-активната игра на „артилеристите”. Тио Уолкът също не успя да се разпише, когато бе изведен на чиста позиция. Саня центрира остро, но Жиру не успя да засече в началото, а Касорла затрудни Адриан с далечен удар с глава, но стражът се справи.

Рамзи отлично хвърли пас за Уолкът зад защитата, но той сякаш не повярва, че флагът за засада не бе вдигнат и като на тренировка леко от въздуха стреля и Адриан изби в корнер. Касорла също изпусна след пас на Йозил.

Жиру доказа, че тези 45 минути са едни от най-слабите му през сезона и минута преди почивката не успя да засече топката от непосредствена близост до голлинията.

Втората част донесе и головете в коледния сблъсък на „Болейн граунд”. Само минута след подновяването на играта „чуковете” изненадващо поведоха.

Центриране на Мат Джарвис беше избито, Кевин Нолан стреля от границата на наказателното поле, Счежни изпусна и Карлтън Коул направи точна добавка за 1:0.

По подобие на Манчестър Юнайтед по-рано през деня, и Арсенал се събуди едва след като изоставаше в резултата. О’Брайън изпусна да удвои след центриране на Диаме, а Карлтън Коул стреля неточно след пас на Рат и пропуските се оказаха фатални за домакините.

В 68-ата минута Уолкът получи от Касорла вдясно, нагласи се и стреля през краката на защитник, Томкинс остави уж вратаря Адриан да лови, но той позволи топката да мине между ръцете и тялото му и Арсенал вкара късметлийски изравнителен гол за 1:1.

Попадението изцяло обърна хода на мача и само 3 минути по-късно резервата Подолски центрира, получи се рикошет в Томкинс и Тио Уолкът с глава вкара втория си гол в мача за 2:1.

Уест Хем загуби физически сили и 11 минути преди края Жиру добре спря топката с гръб към вратата и заложи за Подолски, който по диагонала оплете в долния десен ъгъл – 3:1.

Арсенал е на върха с 39 точки, Челси има 37, а Ливърпул и Сити са зад тях съответно с 36 и 35 зад тях преди мача помежду им на "Етихад" от 19:30.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи