3. Уотфорд "ужили" Ливърпул с класическото 3:0 (ВИДЕО)

Уотфорд "ужили" Ливърпул с класическото 3:0 (ВИДЕО)

Нейтън Ейк отбеляза след груба грешка на Богдан, Игало вкара още два

Уотфорд спечели с класическото 3:0 домакинския си мач срещу Ливърпул в XVII кръг на Премиършип. С попадения на Нейтън Ейк (3`) и Одион Игало (15`; 85`) „стършелите” стигнаха до трета поредна победа в шампионата и вече имат 29 точки в актива си

Мениджърът на домакините Кике Санчес Флорес заложи на същия състав, с който спечели двубоя срещу Съндърланд в предходния кръг, докато Юрген Клоп имаше сериозни проблеми с контузени футболисти, като не можеше да разчита на Симон Миньоле, Джеймс Милнър, Деян Ловрен и Даниел Стъридж.

„Стършелите” стигнаха до гол още в третата минута след абсурдна грешка на Адам Богдан. При центриране от корнер вратарят на мърсисайдци изпусна елементарна топка, което позволи на Нейтън Ейк  да прати топката в мрежата му за 1:0.

В 15-ата минута Трой Дийни намери с дълъг пас Игало, който успя да се пребори с колебливия Шкъртел и с точен диагонален удар покачи на 2:0.

Ливърпул не успя да застраши вратата на домакините преди почивката и двата отбора се оттеглиха в съблекалните при резултат 2:0.

След почивката мърсисайдци показаха по-офанзивна игра, но вратарят на Уотфорд Гомес успя да парира опасни удари на Хендерсон и Емре Джан. В 64-ата Игало бе изведен сам срещу Богдан, но вратарят на „червените” запази хладнокръвие и успя да отрази удара на нападателя.

Пет минути преди края на редовното време Игало засече с глава центриране на Берами и оформи крайното 3:0.

В класирането Уотфорд заема седмата позиция с 28 точки, докато Ливърпул е две места по-надолу с 24 точки.

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост