3. В Италия: Рома спечели битката с Юве и влезе в топ 4 (ВИДЕО)

В Италия: Рома спечели битката с Юве и влезе в топ 4 (ВИДЕО)

Резерва на „бианконерите“ с червен картон за секунди

Рома победи Ювентус за първи път от 2019 г. насам, след като спечели с минималното 1:0 у дома ключовия сблъсък от 25-ия кръг на италианската Серия А.

Единственото попадение на „Олимпико“ в Рим отбеляза защитникът Джанлука Манчини в 53-ата минута, а след успеха „вълците“ изместиха Милан от 4-ото място във временното класиране.

Двата отбора са с по 47 точки, но момчетата на Жозе Моуриньо имат по-добра голова разлика, макар и само с 1 попадение.

Ювентус от своя страна допусна първа загуба от 7 мача във всички турнири, след като удари 2 греди и остава с 35 точки на 7-ата позиция в таблицата, въпреки че от актива на тима бяха отнети 15 точки след решение на футболната федерация.

„Бианконерите“ имаха първата възможност в двубоя още в 4-ата минута, когато завърналият се сред титулярите нападател Душан Влахович засече подаване от свободен удар, но Руи Патрисио улови.

Домакините отговориха чак в 27-ата минута, когато дошлият точно от Юве аржентинец Пауло Дибала стреля силно, ала Войчех Шчесни отрази.

Три минути преди края на първата част Мануел Локатели пробва изстрел от дистанция, но право в ръцете на Патрисио.

Юве натисна в края на първото полувреме и в 44-ата минута Адриен Рабио се включи в атака, засичайки с глава центриране отдясно, но вратарят на Рома отклони с крак топката в страничната греда.

На почивката за Юве се появи капитанът Леонардо Бонучи, който замени Алекс Сандро, но не след дълго Рома откри резултата.

Това се случи в 53-ата минута, когато Джанлука Манчини с мощен шут не остави шанс на Шчесни - 1:0.

Ювентус можеше бързо да се върне в двубоя, ала нямаше шанс в 59-ата минута, когато Хуан Куадрадо стреля от свободен удар, но в дясната греда.
Впоследствие на терена за гостите се появиха Федерико Киеза, Пол Погба и Леандро Паредес, докато Никола Залевски можеше да сгреши фатално, след като върна неразчетено топката с глава към своя вратар, ала Влахович не успя да се възползва.

В 64-ата минута Ди Мария стреля директно от свободен удар в ръцете на португалския страж, който спаси и опасен изстрел на аржентинеца в 81-ата.

В 89-ата пък на терена за Юве се появи нападателят Мойс Кийн, който бе изгонен секунди след това с директен червен картон.

Това помогна на Рома да задържи аванса си до края и да вземе 3-те точки от пряк конкурент за място в топ 4 на Серия А.

РОМА – ЮВЕНТУС  1:0
1:0 Джанлука Манчини (53)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РОМА: 1. Руи Патрисио, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 3. Рожер Ибанес, 59. Никола Залевски, 4. Браян Кристанте, 8. Неманя Матич, 37. Леонардо Спинацола, 25. Джорджиньо Вайналдум, 7. Лоренцо Пелегрини (к), 21. Пауло Дибала;

Треньор: Жозе Моуриньо;

ЮВЕНТУС: 1. Войчех Шчесни, 12. Алекс Сандро, 3. Бремер, 6. Данило (к), 17. Филип Костич, 25. Адриен Рабио, 6. Мануел Локатели, 44. Николо Фаджоли ,11. Хуан Куадрадо, 22. Ди Мария, 9. Душан Влахович;

Треньор: Масимилиано Алегри.