3. Великолепен Йозил при нова победа на Арсенал в ШЛ (ВИДЕО)

Великолепен Йозил при нова победа на Арсенал в ШЛ (ВИДЕО)

Рекордната покупка на "артилеристите" бе замесен и при двата гола при победата с 2:0 над Наполи

Отборът на Арсенал победи с 2:0 у дома тима на Наполи и излезе еднолично начело в група „F“. Рекордното попълнение на "артилеристите" - Месут Йозил, се отчете с гол и асистенция. Другото попадение за тима на Арсен Венгер бе дело на Оливие Жиру. Арсенал имаше пълен контрол върху двубоя и не позволи на италианците нито веднъж да застрашат опасно вратата на Войчек Счесни.

„Артилеристите“ откриха още в осмата минута чрез Месут Йозил. Аарън Рамзи проби мощно по дясното крило, центрира остро в наказателното поле, където рекордната покупа на Арсенал с едно-единстено докосване разстреля Рейна.

Само седем минути по-късно Оливие Жиру покачи на 2:0. След грешка в отбраната на Наполи, Жиру окрадна топката, подаде я към Йозил, който навлезе в наказателното поле и я отново намери Жиру. Френският нападател не сбърка от границата на малкото наказателно поле и удвои аванса на „топчиите“.

В 77-ата минута Арсенал имаше възможност и за трето попадение. След центриране отдясно, Артета отклони топката с глава, Косчелни стреля от границата на малкото наказателно поле, но право в Рейна.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи