3. Венгер върна усмивките на "Емирейтс" с 4:1 над Нюкасъл (ВИДЕО)

Венгер върна усмивките на "Емирейтс" с 4:1 над Нюкасъл (ВИДЕО)

Жиру и Касорла изнесоха силен мач срещу "свраките", Арсенал изравни Саутхемптън на петата позиция и вкара 4 гола за втори път тази седмица

Арсенал си върна настроението в играта след нова убедителна победа с 4:1 над Нюкасъл у дома в 16-ия кръг на Висшата лига и то броени дни след друго 4:1 – над Галатасарай в Истанбул.

„Артилеристите” започнаха силно и натиснаха и само гредата спаси гостите, след като Пер Мертезакер засече с глава едно центриране от пряк свободен удар.

Домакините поведоха заслужено след четвърт час. Колочини загуби в центъра, Жиру намери Санчес отдясно и центрира, а френският нападател с глава прониза десния ъгъл за 1:0.

Три минути по-късно Дани Уелбек вкара за втори път, но попадението му бе отменено за спорно нарушение срещу Дарил Янмаат преди удара.
Уелбек бе близо и при още една ситуация, когато засече с воле от въздуха, но насочи малко встрани от лявата греда.

С напредването на първата част Нюкасъл изравни играта и дори се представяше по-добре, но Счесни прояви отличен рефлекс при удар с глава на Гуфран, а после изби и добавката на Папис Сисе.

Втората част донесе ранен успокоителен втори гол за Арсен Венгер. Алексис Санчес пусна в коридор за Санти Касорла, който мъжки остана на крака след необмислен шпагат на Колочини и копна много елегантно над вратаря в далечния десен ъгъл за 2:0.

В 58-ата минута „топчиите” атакуваха бързо отдясно, Ектор Белерин пусна по земя и Оливие Жиру майсторски обърна с външен фалц с левия крак в мрежата с помощта на близката дясна греда – 3:0.

Лъч надежда се появи за Нюкасъл 5 минути след това и Айозе Перес с глава прецизно отклони към далечния ъгъл след центриране на Джак Колбак от пряк свободен удар.

Арсенал обаче играеше с въображение и настроение със солидния аванс, който имаше и пропуски направиха Осклейд-Чембърлейн, Санчес и Гибс.

В 88-ата минута Уелбек получи на скорост в наказателното поле и бе съборен от Пол Дъмет го фаулира и Санти Касорла вкара от дузпа с много хладнокръвно копване в стил Паненка в центъра на вратата, което накара вратаря Алник да изгуби напълно желание да доиграва мача – 4:1.

В последните минути 17-годишният Ейнсли Майтланд-Найлс направи дебют за Арсенал във Висшата лига.

Лондочани се изравниха със Саутхемптън на пета позиция с по 26 точки, докато Нюкасъл има 23 на седмото място.
Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания

Спърс стигна до категоричен успех с 3:0

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)