3. Виляреал постигна убедителен успех над Аполон (ВИДЕО)

Виляреал постигна убедителен успех над Аполон (ВИДЕО)

„Жълтата подводница” напълно надигра съперника си от Кипър

Виляреал постигна убедителна победа над Аполон (Лимасол) в двубой от Група А на турнира Лига Европа. „Жълтата подводница” се поздрави с 4:0 над кипърския си съперник и заема първото място в класирането с актив от 4 точки.

Испанският отбор напълно надигра опонента си заслужено се поздрави с трите точки. Футболистите на старши треньора Марселино владеех топката 59% от игровото време и бях отправили общо 16 удара към вратата срещу само 5 на Аполон. Точни бяха Жерар Морено и Хави Еспиноса, като всеки от тях вкара по два гола. Домакините можеха да си тръгнат с още по-разгромен резултат, но в заключителните минути Джовани дос Сантос удари гредата.

Головото шоу за Виляреал започна още в 9-ата минута. Тогава „жълтата подводница” проведе добра атака с бързо движение на топката, Кани намери в наказателното поле с елегантен пас Морено, който от близко разстояние не сгреши -1:0.

Домакините продължиха да доминират и да създават интересни положения, докато Аполон разчиташе предимно на контраатаки. 2:0 направи Еспиноса минута преди почивката. Отново той бе точен малко след подновяването на играта. В 51-ата минута, той взе топката, навлезе в наказателното поле и отправи силен удар по земя за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Морено в заключителните минути на двубоя. Дос Сантос пусна прецизен пас при бърза атака за домакините и Морено не остави шансове на кипърския вратар.

В другия двубой от групата Отборите на Цюрих и Борусия (Мьонхенгладбах) не успяха да излъчат победител в срещата помежду си. Мачът в Швейцария завърши 1:1, като така двата тима продължават да нямат успех на сметката си в турнира през този сезон.

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)