3. Вратарски грешки провалиха Волфсбург срещу Леверкузен

Вратарски грешки провалиха Волфсбург срещу Леверкузен

„Аспирините” продължават уверено към първата си титла в Бундеслигата след 2:1 над шампиона

Байер Леверкузен надигра шампиона Волфсбург с 2:1 в мач от 22-я кръг на немската Бундеслига. Домакините от Леверкузен отбелязаха и двата си гола главно благодарение фрапантните грешки, които допусна стражът на „вълците” Андре Ленц. Гостите върнаха един гол в 79-ата минута чрез Един Дзеко. В последните минути и двата тима пропуснаха по едно 100-процентово положение като Волфсбург бе този, който трябваше да съжалява за изпуснатата възможност да си тръгне от „БайАрена” с точка.

През първата част Байер бе господар на терена, съсредоточавайки усилията си пред вратата на Волфсбург. Щефан Кийслинг, който направи поредния си силен мач за „аспирините”, успя да застраши от близко разстояние Андре Ленц. След него същото сториха Тони Кроос и бранителят Сами Хупия. От другата страна на терена Един Дзеко бе единственото по-опасно оръжие на гостите, но той бе добре изолиран далеч от съотборниците си.

Непосредствено след началото на втората част Байер бързо заздрави позициите си на кандидат шампион, след като поведе в резултата. Автор на попадението стана Щефан Райнарцт, но основна „заслуга” за първия гол в срещата трябва да бъде отдадена на стража на „вълците” Ленц. Кроос центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Там вратарят излезе неубедително, не успя да улови кълбото и то попадна в краката на Райнарцт. Халфът нямаше как да сгреши и бързо запрати кълбото в мрежата.
В следващите минути Байер продължи да атакува безспирно. Положенията пред вратата на Ленц се редяха едно след друго. Транкило Барнета и Кийслинг на няколко пъти опитаха акробатични изпълнения, но не намериха целта.

Вторият гол падна след минути на натиск от страна на Волфсбург. „Вълците” бяха неприятно изненадани да видят топката във вратата си за втори път в мача. Транкило Барнета центрира силно към средата на пеналта. Там неговият сънародник Дердийок изпревари защитата и с далечен прехвърлящ удар с глава нацели сглобката на вратата в левия ъгъл на Ленц. Топката рикошира от напречната греда и попадна право в крака на вратаря, като при отскачането си попадна в мрежата за 2:0.

В 79-ата най-активният в тима на гостите Дзеко успя да върне един гол. След добра акция по дясното крило и неразбирателство в защитата на Байер флангово подаване попадна в босненската деветка. Нападателят бе непокрит и от стреля без подготовка Рене Адлер парира първия удар, но Дзеко успя да догони топката и да отбележи утешителния гол за шампионите.

В последните минути на срещата капитанът на гостите Жосуе направи пропуска на вечерта, след като се бе озовал очи в очи с Адлер, но отправи крайно неточен удар. Събитията бързо се пренесоха на противоположния фронт, където Кийслинг бе изведен от Гонзало Кастро. Нападателят не успя да се разпише, след като прати топката встрани от вратата.

Във временното подреждане Байер излезе едноличен лидер с 48 точки, докато Волфсбург е на незавидната 13-а позиция с 25.
НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ