3. Юнайтед катастрофира на "Спортс Дайрект Арена" (видео)

Юнайтед катастрофира на "Спортс Дайрект Арена" (видео)

Димитър Бербатов уцели греда, но бе заменен в 57-ата минута при загубата с 0:3 от Нюкасъл

Отборът на  Манчестър Юнайтед записа втора поредна загуба в Премиър лийг, отсъпвайки с катастрофалното 0:3 от Нюкасъл на „Спортс Дайрект Арена” в мач от 20-ия кръг.  „Червените дяволи” не бяха допускали поражение в първите дни на януари от 1996 година насам, когато губят от Тотнъм с 1:4.

Попаденията за „джордита” отбелязаха Демба Ба в 33-ата минута и Йоан Кабайе в 47-ата, а Фил Джоунс си отбеляза нелеп автогол в последната 90 минута. Димитър Бербатов започна срещата като титуляр, но бе заменен в 57-ата минута от Уелбек.

Срещата започна добре за домакините, които можеха да открият резултата още в 3-ата минута, но Демба Ба се размина с топката от чиста позиция в наказателното поле след пас отдясно на Дани Симсън.

Юнайтед отговори с греда на Бербатов в 15-ата минута, когато след перфектно центриране на Евра отляво, българският нападател засече с глава, след което топката рикошира в тялото на Давид Сантон и срещна десния страничен стълб зад Тим Крул.

Малко по-късно нова отлична възможност се откри пред гостите, но Уейн Рууни не съумя да се възползва от отличното извеждащо подаване на Раян Гигс, след като се препъна в наказателното поле на Нюкасъл.

Така се стигна до 33-ата минута, в която „Червените дяволи” бяха попарени от Демба Ба. Шола Амиоби спечели една наглед безобидна топка във въздуха и продължи към своя съотборник в предни позиции, който стреля от движение без дори да поглежда към вратата, пазена от Андерс Линдегаард, но насочи кълбото безпощадно в горния десен ъгъл.

До края на първата част гостите, така и не успяха да се окопитят и да застрашат вратата на „джордитата” в опит да изравнят резултата.

Веднага след почивката обаче ситуацията за Юнайтед се утежни още повече след феномелно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Йоан Кабайе. Френският полузащитник на Нюкасъл получи правото да изпълни фаул от около 25 метра и почти без никаква засилка прати топката право в дясната сглобката на вратата пред смаяния поглед на Линдегаард, който едва едва успя да докосне кълбото с върха на пръстите си, но не и да го отклони на безопасно разстояние от целта.

Неприятният за Манчестър резултат принуди сър Алекс Фъргюсън да погледне към резервната скамейка и в 57-ата минута да пусне в игра Дани Уелбек на мястото на отбелязалия шест гола в последните три мача Димитър Бербатов.

Смяната обаче даде отражение върху играта на отбора и в следващите минути „Червените дяволи” се настаниха трайно в половината на Нюкасъл. Още в следващата минута на Дани Симсън му се наложи да чисти от голлинията удар на Рууни от десетина метра.  Със задружни усилия и самоотвержени действия в отбрана обаче домакините удържаха набезите на своя съперник.

В опит да раздвижи още повече играта в предни позиции мениджърът на гостите вкара и Хавиер Ернандес в игра, заменяйки Парк Жи-Сун. Но дори с трима нападатели шампионите не можаха да върнат поне едно попадение и малко по-късно неубедителният в този мач Уейн Рууни отстъпи мястото си на Андерсон.

Кулминацията на безсилието на Манчестър обаче дойде в последната 90-а минута, когато след грубо неразбирателство между Фил Джоунс и Линдегаард, централният бранител си отбеляза нелеп автогол с глава.

По този начин тимът на Нюкасъл спечели напълно заслужено трите точки и остава на седма позиция в класирането с актив от 33 пункта. Отборът, воден от сър Алекс пък е втори с 45.