3. Юнайтед прати „мандарините” в Чемпиъншип, Бербо подели голмайсторския приз (видео)

Българинът пропусна няколко изгодни положения, но се отчете с асистенция при успеха на „червените дяволи” с 4:2 над Блекпул

Новият английски шампион Манчестър Юнайтед победи с 4:2 у дома Блекпул в последния си мач за сезона и така на практика изпрати „мандарините” в Чемпиъншип.

Българският топреализатор на „червените дяволи” Димитър Бербатов започна като титуляр в срещата, но не успя да се разпише, макар че имаше няколко изгодни възможности и така подели приза „Златната обувка на Премиършип” с Карлос Тевес.

Българинът се отчете с една асистенция, но липсата на игрова практика и достатъчно самочувствие на моменти си личеше в отиграванията му.

Преди началото на срещата индивидуални награди получиха сбогувалият се с „Олд Трафорд” страж Едвин ван дер Сар и избраният за „Играч на сезона” капитан на „червените дяволи” Неманя Видич.

Мачът започна изненадващо и гостите можеха да открият резултата още в 23-ата секунда, но Кейт Саутърн не оползотвори паса на Чарли Адам, намерил го непокрит на точката за изпълнение на дузпа.

Малко по-късно „мандарините” пропиляха и втора изгодна възможност, а Юнайтед отговори в осмата минута с удар на Бербатов. Българинът бе намерен в наказателното поле, финтира бранител на гостите, но стреля слабо и стражът на Блекпул се намеси подобаващо.

Въпреки това обаче именно гостите бяха изненадващият господар на „Олд Трафорд” през първите 15 минути.

В 20-ата  минута обаче Бербатов получи един от традиционните дълги пасове на Скоулс, овладя го с първото си докосване, а с второто изведе Парк, който надбяга бранител на гостите и прехвърли технично стража им, откривайки резултата.

Точно 10 минути по-късно Бербатов получи своя втори шанс да се разпише сред голмайсторите, тъй като се възползва от карамбол в отбраната на „мандарините” и успа да стреля от ъгъла на вратарското поле, но стражът на гостите се намеси. Топката попадна в Парк, който бе фаулиран в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва.

Пет минути преди почивката равенството бе възстановено, тъй като капитанът на гостите Чарли Адам ознаменува навярно последното си участие с екипа на Блекпул с гол. Исканият от множество тимове шотландец доказа, че е отличен изпълнител на статични положения, след като изпълни прецизно пряк свободен удар в 40-ата минута и изненада Ван дер Сар с изстрел в неговия ъгъл, навестил мрежата му след рикошет в гредата.

Веднага след началото на втората част Чарли Адам отново получи шанс да изпълни пряк свободен удар след нарушение на Неманя Видич, но този път силният му изстрел бе отразен от Ван дер Сар.

Десет минути след подновяването на играта Димитър Бербатов можеше да се разпише след изпълнение на корнер, но топката му дойде висока и той не успя да я отиграе качествено.

Буквално в ответната атака обаче гостите поведоха в резултата, след като отбелязаха за втори път с помощта на страничната греда. Автор на гола стана Тейлър-Флетчър, който засече прострелно центриране на Дейвид Воън и в 57-ата минута простреля Ван дер Сар за втори път в срещата.

Само няколко шест минути по-късно Юнайтед върна гола с красиво изпълнение на Андерсон, който завърши ефектно и от движение красива атака на своите за 2:2. Минута по-късно се откри нов шанс пред Бербатов, но ударът му с глава бе спасен с вещина от Джилкс.

В 74-ата минута след едно центриране на Крис Смолинг бранителят на  Блекпул Иън Еват се опита да изчисти топката, но не успя да я намери добре и вместо това я прати в собствената си врата, като по този изпрати „мандарините” в зоната на изпадащите.

В 81-ата минута кошмарът за Блекпул стана пълен, след като Майкъл Оуен бе изведен и вкара за 4:2, с което окончателно изпрати гостите в Чемпиъншип.

След края на срещата Манчестър Юнайтед получи рекордната 19-а титла на Премиършип пред своите фенове, а българският нападател Димитър Бербатов узна, че ще подели приза за голмайстор номер едно на надпреварата с бившия си съотборник Карло Тевес.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел (’46 Смолинг), Видич (’84 Руни), Евънс, Евра, Парк (’63 Оуен), Андерсон, Скоулс, Флетчър, Бербатов, Нани;

Блекпул: Джилкс, Еват, Крейни,Баптист, Ърдли, Адам, Саутърн, Пунчион (’76 Варни), Воън, Кембъл, Тайлър-Флетчър (’76 Филипс);

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи