3. Юнайтед загуби, но изпълни задачата - финал за Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед загуби, но изпълни задачата - финал за Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" бяха близо до изпускане на аванса си, но се справиха

Манчестър Юнайтед загуби гостуването си реванш от Купата на Лигата срещу Хъл Сити с 2:1, но благодарение на победата си в първата среща с 2:0 успя да се класира за финала на Уембли с общ аванс 3:2. Ценното попадение за червените отбеляза Пол Погба, а макар да излизаха напред два пъти, Хъл не успяха да стигнат до нищо повече от почетна победа.

Манчестър Юнайтед започна пасивно двубоя и домакините се опитаха да се възползват, изпращайки няколко опасни удара чрез Клукас и Омар Ниасе. В 28-та минута Шон Малони също бе спрян от Давид Де Хея, но в 35-та Том Хъдълстон откри резултата от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Рохо при изпълнение на корнер.

Юнайтед се опитаха веднага да отвърнат, но точен удар на Златан Ибрахимович бе уловен от Маршал. Малко след това идентично на дузпата положение се случи и в наказателното на Хъл, но Джон Мос реши да не дава нов наказателен удар.

След почивката мениджърът на домакините Марко Силва направи бързи две смени, но вместо това да доведе до импулс в играта на тима му, в 66-та минута Погба върна равенството на таблото, след като Рашфорд проби отляво, топката му бе отнета, но стигна до французина, който с прецизно насочен удар отбеляза.

В 78-та минута Омар Ниасе уцели страничния стълб на Де Хеа, но в 85-та той все пак вкара, след като бе намерен с перфектен успореден на голлинията пас и отново върна надеждите на Хъл, тъй като в тази фаза на турнира головете на чужд терен не се броят в редовното време.

Въпреки това, домакините нямаха сили да отбележат още един гол, като Юнайтед успяваха да задържат топката много добре и спечелиха време.

Така на 26-ти февруари "червените дяволи" излизат на Уембли срещу Саутхемптън в спор за втори трофей под ръководството на Жозе Моуриньо този сезон.