3. Юнайтед започна 2018-та с победа и измести Челси от второто място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Брайтън и Борнемут направиха зрелищно равенство на старта на 22-ия кръг, вижте всички резултати

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Евертън при гостуването си на "Гудисън Парк" в първия си мач за 2018 г. "Червените дяволи" стигнаха до успеха през втората част и заслужиха всичките три точки от срещата.

Срещата започна по-добре за домакините, като в 5-та минута Мейсън Холгейт стреля по посока на Де Хеа, но топката мина встрани. Малко след това Марсиал също пробва да отбележи, но не намери целта. В 27-та Маркос Рохо отправи много добър изстрел, но Пикфорд улови.

До края на полувремето Ерера и Лингард също застрашиха вратата на „карамелите“, но без успех. Второто полувреме започна ударно за гостите, като в рамките на четири минути между 47-та и 51-та минута Хуан Мата, Маркос Рохо и отново испанецът бяха много близо до откриване на резултата.

В 57-та минута най-после „червените дяволи“ стигнаха до гол, след като Погба намери Антони Марсиал на дъгата на наказателното поле и французинът прати кълбото в горния ляв ъгъл на вратата. Малко след час игра Погба на два пъти стреля, но не удвои аванса на своя отбор.

В 81-та дойде и вторият гол, с което всичко в мача приключи. Нападателят напредна отляво, навлезе към центъра и с прекрасен диагонален удар матира Пикфорд.

Така Юнайтед продължиха да са без загуба вече шест мача и взеха победа за първи път от четири кръга насам. По този начин "червените дяволи" събраха 47 точки и изместиха Челси от второто място в класирането.

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи