3. Ювентус би Наполи по шампионски и вдигна титлата (ВИДЕО)

Ювентус би Наполи по шампионски и вдигна титлата (ВИДЕО)

Макар и с резервите, „бианконерите” почти отказаха неаполитанците от битката за Шампионска лига

Ювентус победи у дома Наполи с 3:1 в празничен за клуба мач от предпоследния кръг XXXVII кръг на италианската Серия „А”.

„Старата госпожа” излезе с голяма част от резервите си, тъй като предсрочно си осигури четвъртата поредна титла. Тя бе връчена на „бианконерите” след успеха, а преди него те показаха на феновете си и спечелената Купа на Италия.

Юве може да спечели и исторически требъл, ако успее да надвие Барселона във финала за Шампионска лига на шести юни в Берлин.

Наполи пък се нуждаеше от успех, за да съхрани шансовете си за третото място и участие в най-престижния европейски клубен турнир, но вместо това загуби и завърши двубоя с човек по-малко. Така момчетата на Рафаел Бенитес останаха на четвъртата позиция с 63 точки, като изостават с 3 от заветното трето място, заемано от Лацио, който в понеделник играе с Рома в дербито на Рим.

Иначе гостите от Неапол започнаха по-добре и в началните минути на Буфон му се наложи на два пъти да показва високата си класа. 13-ата минута обаче се оказа фатална за Наполи, защото изигралият отличен мач Коман пусна хитър пас, прехвърляйки цялата защита на гостите и извеждайки Перейра сам срещу Андухар. Уругваецът овладя топката и с удар покрай вратаря откри резултата.

Така Юве се оттегли на почивка с минимален аванс, а пет минути след подновяването на играта Асамоа игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи дузпата. С изпълнението й се нагърби Лоренсо Инсине, но Буфон спаси удара му. При добавката обаче Давид Лопес изравни - 1:1.

Така се стигна до 77-ата минута, в която Стефано Стураро вкара невероятен гол. 22-годишният халф получи с гръб към вратата пред наказателното поле, завъртя се, излъга трима бранители на Наполи и с плътен удар отново даде преднина на Юве.

После гостите можеха пак да изравнят след неразчетено излизане на Буфон при корнер, но до гол не се стигна. Такъв падна в даденото от рефера продължение, в което Бритос удари с глава в лицето Мората в наказателното поле и получи директен червен картон.

От последвалата дузпа резервата Симоне Пепе оформи крайното 3:1. Така Ювентус събра 86 точки и остана без загуба от 26 април, когато отстъпи пред Торино в градското дерби като гост с 1:2.