3. Ювентус измъкна 2:0 срещу Милан с железен Буфон и снаряд на Тевес (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" мачкаха шампиона цял час, но накрая загубиха безславно, Юве докосва титлата с 11 точки аванс пред Рома

Ювентус надлъга Милан с 2:0 на „Сан Сиро” в голямото дерби от 26-ия кръг на Серия А и направи гигантска крачка към трето поредно Скудето. Милан доминираше през целия мач, но Йоренте откри в края на първата част, а страхотен шут на Тевес донесе много красив втори гол и отказа „росонерите”. Основна заслуга за успеха на „Старата госпожа” има и легендата Джанлуиджи Буфон, който изигра невероятен мач и спаси всички опасни удари на домакините.

След успеха Ювентус вече има 69 точки и се откъсна на цели 11 пред втория Рома, който има и мач по-малко. Милан остава 10-ти с 35 и мисията за участие в евротурнирите става все по-трудна.

Балотели не успя да се възстанови навреме за дербито, а Ел Шаарави и Кристанте също бяха контузени. Пацини водеше атаката с маска на носа. Маркизио зае мястото на наказания Видал в редиците на „черно-белите”, а Пирло се върна на „Сан Сиро” срещу бившия си клуб.

Милан натисна от самото начало, но Юве пропиля отличен шанс в 17-ата минута. Йоренте се размина с хубав пас на Тевес по земя, топката продължи на втора греда за Лихщайнер, но Абиети отрази удара с коляно. Само 30 секунди по-късно Пацини се размина на косъм с подаване на Абате.

В 26-ата минута „росонерите” като по чудо не изравниха. След хубава контра Буфон отрази първи удар на Кака, бразилецът стреля пак, но Бонучи изчисти от голлинията.

Поли стреля в облаците след добро сваляне на топката от Пацини, а Буфон боксира и удар на Монтоливо от дистанция. Вратарят на Италия акробатично изби и шут на Кака към далечния горен ъгъл, а Поли при добавката не бе точен.

Напук на логиката, Юве поведе минута преди почивката. Тевес използва грешка на Рами и върна за Маркизио в пеналта, той чукна за Лихщайнер, швейцарецът стигна аутлинията и върна за Йоренте на празна врата, а „Цар Лъв” не сбърка – 1:0.

Втората част започна с шут на Тевес, който бе спасен от Абиати. Поли стреля с рамо в аут при центриране, но си удари лошо главата с Касерес. Уругваецът се върна на терена с превръзка, но Поли беше изнесен на носилка.

Прекъсването свали темпото, но Милан не пресираше толкова добре както през първата час и шампионите се възползваха.

В 68-ата минута Де Йонг закъсня да затвори Тевес пред наказателното поле и аржентинецът изстреля снаряд, който рикошира в напречната греда и красиво влезе в мрежата за 2:0, а попадението бе 15-то за Тевес през сезона.

Вторият гол смълча „Сан Сиро” и тонусът в играта на Милан падна съвсем. Емануелсон опита да върне надеждата по трибуните, но Буфон изби силният му удар от разстояние.

Пол Погба изигра слаб мач като цяло, но напомни за себе си в 87-ата минута, когато стреля ниско извън наказателното поле, но кълбото се чукна в лявата греда и излезе в аут.

В добавеното време и Милан удари греда след удар на Робиньо, но отборът на Зеедорф така и не вкара, въпреки че имаше много повече положения.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ