3. Ювентус пречупи Фиорентина с гол като на "PlayStation" и докосва титлата (ВИДЕО)

Квадво Асамоа вкара страхотен гол за 1:0 след отличен финт, а в края "виолетовите" удариха греда

Ювентус победи Фиорентина с 1:0 в 27-ия кръг на Серия А и дръпна с цели 14 точки на върха пред Рома, който има и два мача по-малко. Квадво Асамоа вкара страхотен победен гол за „Старата госпожа”, който повече приличаше на компютърна игра, отколкото на истински футбол, заради красивия нетрадиционен финт на ганаеца преди попадението.

Двубоят между Юве и Фиорентина беше първи от серия от три мача между тях, защото големите врагове на Апенините ще се срещнат и в осминафиналите на Лига Европа, като мачовете в Европа са на 13 и 20 март.

Ювентус взе 14-та поредна победа у дома и взе реванш за единствената си загуба в Серия А този сезон с 2:4 на „Артемио Франки” през есента, а „виолетовите” имат само един успех от последните 22 визити срещу „бианконерите”.

Пирло беше наказан, Бонучи получи почивка и Огбона зае мястото му в защита.

Шампионите доминираха през цялата първа част, но мерникът им беше неточен. Удар на Тевес беше блокиран в корнер, Лихщайнер стреля с външен фалц диагонално в аут, а Видал намери Тевес, но аржентинецът стреля високо над целта.

В 25-ата минута Асамоа пробва късмета си с мощен удар по диагонала, получи се рикошет и вратарят Нето изби с една ръка, а след последвалия корнер Асамоа стреля неточно.

Погба укроти центриране на Бардзали с коляно, но после шутът му от въздуха мина разочароващо далеч. Варгас изби с глава след корнер, който Погба продължи с глава успоредно на голлинията.

Ювентус поведе 3 минути преди почивката с великолепен гол на активния Асамоа. Африканецът получи вляво на тъча, проби към наказателното поле, със страхотен финт елиминира трима противници и стреля по диагонала и след лек рикошет топката се удари в далечната дясна греда, за да влети в мрежата за 1:0. Голът бе страхотен, но като цяло финтът беше най-впечатляващ.

През втората част Ювентус свали оборотите и Фиорентина доминираше, но така и не успя да стигне до изравнителен гол.

Диаките вкара топката в мрежата на Буфон още в 46-ата минута, но бе маркирана засада и попадението не бе зачетено.

Тевес използва грешка на защитата, но когато стигна до аутлинията върна прекалено леко за Йоренте и вратарят Нето лови. Пред другата врата Марио Гомес скочи най-добре, но не насочи добре с глава.

Гредата спаси домакините 10 минути преди края. Варгас проби отляво и центрира, а Матос с глава нацели гредата.

До края Юве рискуваше крехкия си аванс, но удържа и взе 23-та победа от 27 мача в шампионата.

Отборът на Конте е лидер със 72 точки, а Рома е втори с 58, но и два мача по-малко. Фиорентина е на 4-то място с 45 точки и намали шансовете си за топ 3 и зона Шампионска лига.

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи