3. Зенит победи Торино у дома и гледа смело напред в Лига Европа (ВИДЕО)

Зенит победи Торино у дома и гледа смело напред в Лига Европа (ВИДЕО)

Отборът на Андре Вияш-Боаш се наложи с 2:0, италианците играха час с човек по-малко

Зенит победи Торино с 2:0 в първия 1/8-финален двубой от турнира Лига Европа и по този начин гледа смело напред във втория по престижност клубен турнир. Срещата се игра на стадион „Петровски” пред около 18 000 зрители. Гостите от Италия имаха нелеката задача да играят с човек по-малко около час, след като Бенаси бе изгонен след два жълти картона, получени през първото полувреме.

След изгонването на футболиста на Торино, футболистите на Зенит изцяло взеха инициативата и действията се развиваха предимно пред наказателното поле на гостите. Руският отбор можеше да се поздрави и с по-убедителен успех пред реванша, но множеството пропуски, особено през втората част, ги лишаха от това.

Първата по-опасно ситуация се случи в 3-ата минута в полза на Зенит. Рондон оправи удар към вратата, след като се измъкна елегантно от двама защитници в наказателното поле, но вратаря Падели изби.

Бенаси бе изгонен в 28-ата минута заради втори жълт картон. Той влезе много грубо в краката на Аксел Витсел при борба за топката, но не успя да играе с нея. Това, разбира се, предизвика бурна реакция от страна на гостите, но съдията нямаше как да се разколебае. В 12-ата минута Бенаси видя за първи път жълтия цвят.

38-ата минута Витсел отри. Смолников шутира силно, вратаря Падели не се намеси особено стабилно, което се дължеше на това, че имаше защитник пред него, който му попречи да видя летежа на топката, все пак успя да избие, но прати топката прави в краката на Витсел. Белгийският национал шутира необезпокояван и с плътен удар откри.

53-ата минута Кришито вкара за 2:0. След като защитата на Торино бе развинтена с няколко бързи паса на късо растояние, Хълк бе изведен от Дани, бразилецът шутира, но топката се отбори от лявата греда. Тя попадна в краката на Кришито, който от близко разстояние не сгреши и направи преднината на домакините още по-комфортна.

До края домакините не спряха да атакуват, но така и не намериха верния път към вратата на Торино за трети път. Италианците се браниха с всички сили и едва няколко пъти успяха да изнесат топката извън половината си, но до опасностите пред Логудин не се стигна.