3. Зрелищно 3:2 и Стоук победи Челси за първи път от 1975 година (ВИДЕО+СНИМКИ)

Зрелищно 3:2 и Стоук победи Челси за първи път от 1975 година (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" натискаха цял мач на "Британия", но си тръгнаха с празни ръце, въпреки двата гола на Андре Шюрле

Челси загуби с 2:3 като гост на Стоук Сити в истински спектакъл от 15-ия кръг на Висшата лига и изпусна шанса да се доближи само на точка от лидера Арсенал, който може да натрупа 7 точки аванс пред „сините”, ако утре победи Евертън у дома.

На „Британия” два гола на Андре Шюрле на стигнаха на лондончани да си тръгнат дори с точка след попадения на Крауч и Айрлънд, както и много красив победен гол на Осама Асаиди в 90-ата минута. За Стоук това бе първа победа срещу Челси от далечната 1975 година насам, а серията на „сините” от 3 поредни победи в шампионата намери своя край.

Мачът започна добре за отбора на Жозе Моуриньо и в 9-ата минута Шюрле получи пас от Оби Микел, напредна на скорост и прати добре насочен удар в долния ъгъл за 1:0. При този гол обаче Чарли Адам остана да лежи на терена и съдията Джон Мос не спря играта, което ядоса „грънчарите”.

Чарли Адам остана на терена до 18-ата минута, но контузията му пречеше и в 18-ата минута бе заменен от Стивън Айрлънд.

Гостите надиграваха Стоук, но една грешка на Петър Чех в 42-ата минута доведе до изравняване. Марко Арнаутович центрира от корнер, Чех сгреши при опита да лови и Питър Крауч прати в мрежата за 1:1.

Стоук бе вдъхновен от изравнителния гол и поведе още 5 минути след подновяването на играта. Джонатан Уолтърс свали топката за Айрлънд, а резервата напредна и като на шега с техничен удар оплете в далечния ляв ъгъл – 2:1.

Реакцията на Челси бе мигновена и веднага след центъра Мата центрира, топката бе избита, но Шюрле със силен шут от воле бе точен ниско по диагонала – 2:2.

След още две минути германският национал нямаше късмет и след хубаво завъртане пред наказателно поле ударът му срещна напречната греда.

Моуриньо пусна Ба, Ето’о и Лампард в търсене на победата, а съдията подмина претенции за дузпа след падане на Демба Ба при единоборство с Шоукрос.

Челси свирепо натискаше в търсене на победен гол, но Жозе Моуриньо бе попарен със студен душ в 90-ата минута.

Айрлънд намери Осама Асаиди при една от редките контри на домакините, а резервният играч, влязъл само 6 минути по-рано с перфектен удар в далечния горен ъгъл извън наказателното поле донесе трите точки на Стоук – 3:2.

Челси е трети с 30 точки, колкото има и втория Ливърпул. Лидерът Арсенал е с 34 и мач по-малко. Стоук Сити има 17 на 12-та позиция.