2. - Германия
  3. Айнтрахт сломи опърничавия гост Фрайбург в 91-ата минута

Айнтрахт сломи опърничавия гост Фрайбург в 91-ата минута

Франкфурт опасно близо до зона Европа след 2:1 над Фрайбург

Една от приятните изненади в настоящия сезон на немската Бундеслига Айнтрахт Франкфурт постигна деветата си победа от началото на кампанията, надигравайки Фрайбург с 2:1 у дома. Победният гол в 91-ата минута на срещата отбеляза Халил Алтънтоп за да прати тима си в „опасна” близост до зоната на евротурнирите.

Фрайбург си спечели славата на един от най-коравите гости в лигата и това си пролича, когато поведоха в резултата в 25-ата минута. Новопривлеченият сенегалски нападател Папис Демба Сисе получи невъобразим подарък от стража на домакините Ока Николов. Фрайбург изсипа топката в наказателното поле на домакина, там абсолютно необезпокояваният вратар просто трябваше да улови кълбото. За негово нещастие Николов изпусна топката в краката си, откъдето внимаващият Сисе не се затрудни да отбележи за 1:0 в полза на гостите.

Първото полувреме завърши с изравнителен гол за франките. В 40-ата минута с изящен пряк свободен удар в близкия ляв ъгъл Бенямин Кьолер не остави шансове на вратаря Симон Пуплен и фиксира равенството.

През втората част Айнтрахт бе по-активният тим. Със страховит далечен удар Кайо разтърси лявата греда на Пуплен и за малко не донесе победата на домакините. Това все пак се случи в последната минута от добавеното време. Халил Алтънтоп бе изведен зад гърба на позакъснялата отбрана в синьо и с вещина прехвърли излезлия от вратата си страж на Фрайбург за 2:1. Кратко след това прозвуча и последния съдийски сигнал.

Айнтрахт и Вердер делят шестото място с 34 точки на границата на зона Европа. Пред тях са Хамбургер и Борусия Дортмунд със съответно 39 и 36 точки. Въпреки добрите си изяви като гост Фрайбург (19 т.) продължава да се намира опасно близо до зоната на изпадащите. Две точки делят тима от застрашената зона, откъдето се подава тимът на Хановер.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)