2. - Германия
  3. Гладбах надделя над изпадащия Нюрнберг с 2:1

Гладбах надделя над изпадащия Нюрнберг с 2:1

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели домакинството си от 22-я кръг на немската Бундеслига срещу Нюрнберг с 2:1. „Жребчетата” поведоха чрез гол на нападателя си Роберто Колаути в 27-ата минута. В началото на второто полувреме гостите изравниха с гол на косоваря Алберт Буняку, а победното попадение отбеляза канадският таран Роб Френд в 74-ата.

„Жребчетата” започнаха двубоя с летящ старт. Домакинското предимство и 35-те хиляди фенове на „Борусия Парк” дадоха добър стимул за победа в редиците на Борусия, които създадоха първата си  голова ситуация в 11-ата минута. Голмайсторът Роберто Колаути навлезе опасно по десния фланг и оттам в наказателното поле. Бранителят Андреас Волф бе изпуснал острието Раул Бобадила, към който бе насочено подаването на Колаути. Нападателят отправи опасен удар, който Рафаел Шефер със сетни сили успя да избие.

Борусия продължи да налага натиск в следващите минути на срещата, докато не настъпи 27-ата минута. Майкъл Брадли с извеждащ пас намери Ройс, той напредна до крайната линия откъдето центрира практически „на сляпо”. За негово щастие съобразителният Колаути изпревари защитниците Пинола и Волф и прати топката в мрежата на Шефер за 1:0.

Гостите успяха да отвърнат на удара чрез топреализатора си Алберт Буняку. Косовският таран прави забележителен сезон с предпоследния в класирането Нюрнберг, отбелязвайки 11-я си гол за кампанията. Във втората минута на второто полувреме Нюрнберг центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Роел Бруверс пусна кълбото към Буняку, който стреля моментално през двама бранители и не остави шанс на Логан Бейли от четири метра.

Секунди след това „жребчетата” имаха идеална възможност да изравнят резултата. Бобадила се бе озовал на добра позиция, но единствено навременната намеса на стража Шефер предотврати нов гол.

Рафаел Шефер направи още няколко добри спасявания за Нюрнберг, но усилията му не бяха достатъчни да предотвратят неизбежния втори гол за Борусия. Победният гол отбеляза канадският нападател Робърт Френд в 74-ата минута. Алжирецът Карим Матмур с грубо влизане във въздушен двубой срещу Шефер успя да попречи на стража да овладее центриране в малкото наказателно поле. Френд бе на точното място и просто прати кълбото отвъд гол линията за 2:1.

В оставащите минути Нюрнберг опита да спечели поне точка от гостуването си срещу Борусия, но това не се случи. Домакините записаха трета победа в последните си шест мача и временно се изкачиха до 11-ото място в подреждането с 28 точки. Положението на Нюрнберг става по-сериозно с всеки изминал кръг. „Клубът” се намира на предпоследното 17-о място с 16 точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)