2. - Германия
  3. Хамбургер очаквано победи Херта - 1:0

Хамбургер очаквано победи Херта - 1:0

Домовчийски бе в групата, но не се появи в игра

Хамбургер постигна първа победа от три мача насам, след като очаквано спечели домакинството си на последния Херта в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на “Нордбанк Арена” приключи при 1:0, а единственият гол отбеляза Марсел Янсен в 40-ата минута. Девет кръга преди края на шампионата в Германия Хамбургер еднолично заема 4-ата позиция в класирането, даваща право на участие в Лига Европа. Херта обаче закъсва все повече и повече. Берлинчани остават на последното, 18-о място с 5 точки изоставане от тимовете на чертата на изпадащите.

Българският нападател на столичани Валери Домовчийски този път бе в групата на Фридхелм Функел, но не се появи в игра. През седмицата бившият играч на Левски заяви в интервю за Novsport.com, че тренира добре и не проява мързел, както тиражира немското издание „Берлинер Моргенпоуст”. Домовчийски не е бил на терена с екипа на Херта вече пети пореден шампионатен мач.

През първото полувреме домакините изцяло доминираха. В началото на двубоя Марсел Янсен и Давид Яролим пропуснаха, а след това Денис Аого стори същото. Херта обаче успя да отговори чрез Адриан Рамос, който на два пъти опита да порази вратата на домакините. Така се стигна до 40-ата минута, когато Марсел Янсен вече не сгреши, откривайки резултата в полза на Хамбургер. Тунай Торун му асистира.

Втората част започна вихрено за Херта. Адриан Рамос нацели напречната греда в 49-ата минута, а след това Флориан Кринге и Рафаел с глава стреляха встрани от целта. Постепенно домакините успокоиха играта. Пьотър Троховски, който се появи като резерва, се изяви в 75-ата минута с точен удар, а Марсел Янсен прати топката в аут минута по-късно. До края резервата Рууд ван Нистелрой пробва да удвои резултата за Хамбургер в добавеното време, но ударът му бе спасен.

Така Хамбургер добави три точки към актива си и вече е с 43, вече на 4 пред Вердер, който завърши 2:2 с Щутгарт. Третият Леверкузен е със 7 точки повече и мач по-малко. Херта, чийто тим губи трети пореден мач във всички турнири, е на 18-ото място с 15 точки, на 5 от 15-ия Хановер.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)