2. - Германия
  3. Херта се издъни лошо срещу борещ се оцеляване

Херта се издъни лошо срещу борещ се оцеляване

Унион спечели столичното дерби с 2:1, Домо с 10 минути

Отборът на Херта допусна нова грешна стъпка в борбата си за промоция в първа Бундеслига, след като отстъпи с 1:2 на слабака Унион в дербито на столицата Берлин. Срещата се игра на „Олимпия щадион” и бе от програмата на 21-ия кръг на втория ешелон на немския футбол.

Българският нападател Валери Домовчийски пък игра само 10 минути в този мач, след като се появи като резерва чак в 80-ата.

Иначе двубоят стартира отлично за Херта, която поведе още в 13-ата минута, когато точен бе Хубник. В 37-ата обаче Москера изравни, а крайното 2:1 оформи Матусчка в 72-ата минута.

След поражението домакините остават еднолично начело във временното класиране с актив от 42 точки, на 2 пред втория Аугсбург. Гостите от Унион пък са 13-и с 25 пункта.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)