2. - Германия
  3. Майнц с втора победа срещу Хофенхайм

Майнц с втора победа срещу Хофенхайм

05 затвърди позицията си на по-добрия средняк в Бундеслигата с 1:0 срещу Хофе

Майнц спечели гостуването си от 25-я кръг в Бундеслигата срещу Хофенхайм с 1:0. С това тимът от едноименния град спечели втора победа за сезона срещу прекия си конкурент в средата на таблицата.

Единственото попадение в срещата падна през втората част, като негов автор стана роденият в Кот Д'Ивоар нападател на Буркина Фасо Аристид Банс в 69-ата минута. Неочаквано за домакините през първата част далеч по-активният и опасен състав бе този на гостите. Майнц достигна до добри положения пред вратата на Тимо Хилдебранд дойдоха след пробиви и удари на Банс и Мирослав Кархан. Въпреки най-добрите си опити и двата състава не успяха да създадат реални опасности пред съответните врати. След редица изсипани високи топки Ведад Ибишевич и Демба Ба достигнаха до добра стрелкова позиция пред вратата на Хайнц Мюлер, но до гол не се стигна.

След паузата играта бе далеч по-равностойна, а Банс започна да се доближава до гола. В 69-ата усилията на гостите дадоха резултат. Бившият бранител на родния ЦСКА Радослав Забавник се пребори с четирима играчи на домакините за висока топка, която с глава изпрати в предни позиции към Банс. Той бързо напредна и се озова на чиста позиция срещу Хилдебранд. След удар към близкия ъгъл топката се просмука изпод ръката на бившия страж на немския национален тим.

В 87-ата минута Хофенхайм не се възползва от златна възможност да изравни резултата. Появилият се като резерва халф Кай Хардлинг успя да пробие по крилото и да центрира ниско в наказателното поле на Майнц. Топката не бе пресрещната от отбраната на гостите и прелетя пред вратата на Мюлер. За жалост на домакините и играч в синьо не успя да засече кълбото.

След 25-я кръг Майнц остави Хофе на 11-ото си място и се изкачи до деветата позиция с 35 точки редом до Айнтрахт и Щутгарт.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)