2. - Германия
  3. Носителят на Купата на Германия се издъни срещу четвъртодивизионен тим (ВИДЕО)

Носителят на Купата на Германия се издъни срещу четвъртодивизионен тим (ВИДЕО)

Улм сензационно отстрани Айнтрахт в новото издание на турнира

Четвъртодивизионният Улм победи гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 и сензационно детронира миналогодишния носител на трофея още в първия кръг на тазгодишното издание на турнира за Купата на Германия по футбол. Щефен Кинле изведе домакините напред малко след почивката, а четвърт час преди края Виталий Лукс удвои. Натискът на елитния тим доведе до почетен гол в последната минута на резервата Гонсало Пасиенсия.

Шампионът в Бундеслигата и миналогодишен финалист Байерн (Мюнхен) се измъчи при гостуването си на четвърторазрядния Дрохтерзен, но все пак стигна до победата с 1:0 с попадение на Роберт Левандовски в 83-ата минута.

Воденият от българския старши треньор Илия Груев втородивизионен Дуисбург продължава напред след успех с 1:0 на терена на петоразрядния Дасендорф. Единственото попадение реализира Борис Тащи в средата на първото полувреме.

Бразилецът Жоелингтон се отличи с хеттрик и асистенция, а Хофенхайм разгроми третодивизионния си домакин Кайзерслаутерн с 6:1 на старта на надпреварата.

Вердер отнесе със същия убедителен резултат четвърторазрядния Ворматия Вормс като гост. Макс Крузе допринесе с гол и две асистенции за успеха.

Попадение на Лукас Аларио в 27-ата минута от дузпа донесе победата на Байер (Леверкузен) с 1:0 при гостуването на петодивизионния Пфорцхайм.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)