2. - Германия
  3. ОБЗОР: Лайпциг потрепери, но все пак се изкачи на първото място в Германия (РЕПОРТАЖИ)

Байерн може да се изравни по точки на първото място, ако победи Леверкузен по-късно днес

Четири срещи от Бундеслигата се изиграха днес от 16:30ч. В най-интересния от тях РБ Лайпциг успя да вземе ценни три точки при гостуването си на Падерборн и победи с 3:2, въпреки, че водеше с класическа преднина на почивката.

Само за четири минути "биковете" поведоха набързо с два гола. Първо в 3-та Патрик Шик беше точен след асистенция на Тимо Вернер, а 60 секунди по-късно Сабицер удвои аванса на гостите.

След продължителен натиск, в 26-та минута и Вернер се разписа за 0:3 преди да е изминал и половин час игра. На почивката обаче Падерборн явно успя да се вдигне и показа коренно различна игра.

Малко след час игра Мамба намали изоставането на своя тим, а в 73-та Джасула отбеляза и второ попадение в мрежата на Лайпциг. До края на мача домакините се опитваха да стигнат до знаменит частичен обрат, но "биковете" бяха непробиваеми в отбрана, с което запазиха трите точки. С тях те се изкачиха на първото място в Бундеслигата поне временно преди Борусия Мюнхенгладбах и Байерн (Мюнхен) да изиграят срещите си от кръга.