2. - Германия
  3. Шалке и Леверкузен си разделиха по едно полувреме (ВИДЕО)

Шалке и Леверкузен си разделиха по едно полувреме (ВИДЕО)

"Кралскосините" прекъснаха серия от загуби

Шалке и Байер Леверкузен завършиха 1:1 в Гелзенкирхен в първи мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.

Байер Леверкузен владееше повече топката в хода на мача, но първата ситуация се откри пред Шалке. Далечен удар на Бастиан Очипка беше спасен от вратаря Берт Лено.

В крайна сметка "кралскосините" стигнаха до аванс в 34-та минуа. Леон Горецка вкара с перфектно изпълнение от пряк свообден удар, който беше отсъден за нарушение на Карим Белараби срещу Амин Харит.

В последствие Лено спаси и удар на Коноплянка. Юлиан Брант отвърна с шут в края на полувремето, който също беше спасен.

Втората част започна с две смени на Хайко Херлих, които дадоха резултат - Харвец и Бейли влязоха в игра.

Горецка имаше още един шанс в 56-та минута, но по-чудо пропусна да направи 2:0. В крайна сметка Шалке съжали за пропуските си в 61-та минута. Леон Бейли вкара след щастлив рикошет.

Така Шалке събра 10 точки и вече е на 7-ма позиция в таблицата. Леверкузен е с едно място по-надолу и актив от 7 точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)