2. - Германия
  3. Шалке надви амбицирания Оснабрюк с 1:0

Шалке надви амбицирания Оснабрюк с 1:0

„Кралско сините” се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Германия. Шалке спечели гостуването си на единствения третодивизионен немски клуб, останал в борбата за трофея с минималното 1:0. Победният гол в срещата отбеляза Кевин Курани в 59-ата минута на двубоя

„Кралско сините” се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Германия. Шалке спечели гостуването си на единствения третодивизионен немски клуб, останал в борбата за трофея с минималното 1:0. Победният гол в срещата отбеляза Кевин Курани в 59-ата минута.

Домакините се представиха повече от достойно, удържайки първоначалния натиск на елитния си гост. Шалке започна срещата като по-активния тим и Джеферсън Фарфан достигна до първата голова възможност в първите минути. Перуанецът засече центриране на Лукас Шмиц и затрудни максимално стража Тимо Бербих. Същото моменти по-късно стори и Александер Баумйохан, но ударът му от 18 метра отново бе спрян. Курани също се възползва от първоначалното стъписване в играта на „лилаво-белите” и пробва късмета си с близък удар, който премина встрани от вратата.

След почивката домакините имаха няколко добри възможности за гол главно благодарение на „десетката” Бьорн Линдеман. Надигането на домакините не смути играчите на Шалке и те поведоха в 59-ата минута чрез Курани. Попадението дойде и благодарение на известна доза късмет. Ракитич и Санчес организираха флангова атака, която завърши с центриране към далечната греда. Там се бе озовал Курани, който с диагонален шут насочи кълбото към вратата на Бербих. По пътя си топката бе отклонена от Константин Енгел и влетя за 1:0.

Домакините не се предадоха и продължиха да търсят гола. Александър Котуляц на два пъти затрудни стража Мануел Нойер. Въпреки това „сините” запазиха минималния си аванс и се класираха за полуфиналите на турнира, където очакват следващия си съперник. На полуфинал се класираха още носителят на трофея Вердер Бремен, Байерн Мюнхен и втородивизионният Аугсбург.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)