2. - Германия
  3. Шалке не пусна на Кьолн и подгони клубен рекорд

Шалке не пусна на Кьолн и подгони клубен рекорд

"Сините" победиха Кьолн с 2:0 и изравниха клубен рекорд за сухи мрежи

Шалке изравни клубния си рекорд за поредица от домакински срещи без допуснат гол, след като надигра гостуващия в Глезенкирхен тим на Кьолн с 2:0. „Кралско сините” отбелязаха първия си гол в последните секунди на първото полувреме чрез Жоел Матип. В края на втората част крайният резултат оформи Джеферсън Фарфан.

Гостите бяха по-активният тим и създадоха повече положения пред противниковата врата, но така и не успяха да отбележат. „Козлите” направиха всичко за да спечелят мача, но дори и статистиката бе против тях, тъй като Шалке не бе губил в последните си седем шампионатни мача, а също така една от най-силните защити не бе допускала гол в последните осем часа и 46 минути игрово време.

През първата част Кьолн бе амбициран да прекърши негативната си серия на „Фелтинс Арена”, където не бе побеждавал през последните 18 години. Със задачата да пронижат вратата на Мануел Нойер се бяха нагърбили Лукас Подолски и Миливое Новакович. Петит се присъедини към двамата си колеги с оптимистичен удар от 30 метра в 15-ата минута.

През първите 25 минути „козлите” бяха притиснали съперника си в неговата половина. Шалке обаче се съвзе и бързо отвърна с удар на Кевин Курани в близост до лявата греда на Фарид Мондрагон в 34-ата минута след центриране на Иван Ракитич.

В 45-ата настъпи и развръзката за първата част. Мишо Бречко събори Джеферсън Фарфан в дясно от наказателното поле. Лукас Шмиц центрира в малкото наказателно поле, където Матип надскочи двама защитници и прати топката под напречната греда на Фарид Мондрагон.

След паузата Кьолн продължи да търси гола на „Фелтинс Арена”. В 54-ата минута Подолски напредна по лявото крило и центрира към Миливое Новакович в малкия пеналт. Бившият нападател на Литекс обаче се размина с топката и с това пропусна идеална възможност да изравни резултата. Малко след това Адил Чихи се опита да спечели дузпа за гостите, но реферът не уважи „усилията” му.

Впоследствие игровото темпо спадна, а Шалке установи контрол върху развоя на събитията. Така се стигна до 81-ата минута, когато, като че ли от нищото Фарфан се разписа за 2:0. Курани проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле и върна към своя колега. Перуанецът, известен с прякора си „Луковицата” изпревари Педро Геромел и от няколко метра простреля Мондрагон за 2:0.

Шалке продължава да заема третото място в Бундеслигата след 2 изиграни мача с 45 точки и три след лидерите Байер и Байерн. Кьолн падна с две позиции до 13-ата с актив от 25 точки.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)