2. - Германия
  3. Вердер разпиля Хановер като гост - 5:1

Вердер разпиля Хановер като гост - 5:1

Бившият тим на Чавдар Янков няма победа вече 11 мача поред

Отборът на Вердер (Бремен) постигна убедителна победа с 5:1 при гостуването си на Хановер от 22-ия кръг на немската първа Бундеслига. "Бременските музиканти" решиха всичко в своя полза още през първата част, когато успяха да вкарат 4 безответни гола, които обезвериха желанието на домакините да вземат нещо повече в мача. Хановер няма победа вече 11 мача поред.

Головата серия започна още в 11-ата минута, когато Петер Ниймайер вкара красив гол с десния крак от малък ъгъл и мушна топката в долния ляв ъгъл на Хановер за 0:1. В 18-ата минута пък бранителят Налдо удвои преднината на гостите, след като засече с глава центриране на Йозил от корнер и от няколко метра вкара за 0:2.

Само 8 минути по-късно резултатът стана класически в полза на Вердер, а бившият играч на тима от Бремен Леон Андерсен си отбеляза нелеп автогол след остро центриране на Фритц от дясно. В самия край на полувремето гостите стигнаха до четвърти гол - Аарон Хънт засече с глава центриране от фаул на Торстен Фрингс и смълча всички по трибуните на "АВД Арена".

През втората част Вердер продължи да бъде по-добрият тим на терена и след няколко пропуска пред вратата на домакините се стигна до 59-ата минута, когато Хановер все пак върна едно попадение при една от редките си атаки. Друг бивш футболист на Вердер - Кристиан Шулц вкара красив гол с левия крак, пращайки топката в горния ляв ъгъл за 1:4. Десет минути по-късно обаче Клаудио Пизаро бе изведен на чиста позиция от Марко Марин и от няколко метра с десния крак без проблеми оформи крайното 5:1 в полза на Вердер.

С този успех "бременските музиканти" останаха на 6-о място с актив от 34 точки, докато Хановер е под чертата, на 16-о място със 17 точки в актива си, на 2 от спасителната зона.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)