2. - Германия
  3. Волфсбург постигна първа победа в Лига Европа (ВИДЕО)

Волфсбург постигна първа победа в Лига Европа (ВИДЕО)

Германците се наложиха над Краснодар в мач с шест гола

Волфсбург постигна първа победа в турнира Лига Европа в среща от Група Н срещу Краснодар. Тимът, воден от старши треньорът Дийтер Хекинг се наложи с 4:2, като и двата съперника направиха интересен и приятен за окото двубой.

Така, Волфсбург събра актив от 4 точки, колкото има и лидерът Евертън. Представителят от английската Висша лига играе срещу Лил от 20:00 ч.  Краснодар остава с 2 точки.

Гостите от Германия бяха по-ефективни в нападение. Те имаха отправени шест точни удара във вратата, като три от тях бяха попадения. Първият гол във вратата на Краснодар бе автогол, дело на Гранквист в 37-ата минута.

В началото на второто полувреме Кевин де Бройне удвои преднината за Волфсбург. Краснодар намали резултата чрез Гранквист, който се разписа в 51-ата минута от дузпа, и частично изкупи вината си.

Бразилският полузащитник Луис Густаво направи 1:3 в 64-ата минута, а десет минути преди края Де Бройне вкара втория си гол в мача. Домакините вкараха второ попадение в 86-ата минута чрез Франсиско Вандерсон.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)