2. - Испания
  3. Барса на финал със Сантос след лекция срещу катарци

Барса на финал със Сантос след лекция срещу катарци

Каталунците мачкат с 4:0 Ал Садд, Вия с тежка контузия

Шампионът на Испания и Европа – Барселона, се класира за финала на Световното клубно първенство, което се играе в Япония, след като днес размаза катарския първенец Ал Садд с 4:0. Двубоят се игра на стадион „Йокохама” и премина без никакви проблеми.

„Блаугранас” обаче дадоха две жертви в лицето на Давид Вия и Алексис Санчес, които получиха контузии. Испанецът е със счупен пищял и ще бъде аут от терените около половин година, докато чилиецът е с разтежение, което може да го извади от финала в неделя.

Мачът премина изцяло под диктовката на испанците, които излязоха напред в 25-ата минута, когато Белхадж върна спорно към вратаря си Сакр, който бе притиснат от Адриано и изчисти топката в крака на бразилеца, след което кълбото влезе в мрежата му.

Натискът на Барса продължи и в 34-ата минута Вия покачи на 2:0, но голът бе отменен заради засада. Само 120 секунди по-късно обаче, бранител на катарците ритна Вия по пищяла, което доведе до тежка травма за испанеца, който бе заменен от Алексис Санчес.

В самия край на полувремето, в 44-ата минута, каталунците все пак удвоиха преднината си, след като Педро намери Адриано на изгодна позиция, а бразилецът с хубав шут вкара втория си гол в мача.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха кой знае колко, като Барса продължаваше да владее почти постоянно топката, докато играчите на Ал Садд се бранеха със зъби и нокти.

Така дойде 64-ата минута, когато Меси изведе по прекрасен начин Кейта в пеналта, а малиецът технично се разписа за 3:0.

Крайното 4:0 пък оформи Максуел в 81-ата минута, след като бе намерен в наказателното поле от Тиаго и с удар от малък ъгъл направи отново безпомощен Сакр.

На финала в неделя Барселона ще се изправи срещу Сантос.